Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiana dziś lub jutro

Zmiana dziś lub jutro

Czekanie na nowego trenera siatkarek AZS-u Pronar Białystok powoli dobiega końca. O tym, kto zastąpi Czesława Tobolskiego, dowiemy się prawdopodobnie w środę lub w czwartek.

Choć nikt nie potwierdził jeszcze oficjalnie, że obecny trener zostanie zwolniony, sprawa jest przesądzona. Być może Tobolski otrzyma propozycję innej pracy w klubie.

Bardziej interesuje nas kto zostanie jego sukcesorem. Stanie przed trudnym zadaniem, bo zespół w pucharze Polski spisuje się słabiutko, a ekstraklasa startuje za niecałe trzy tygodnie.Tajemnicze spotkania najważniejszych osób w klubie prawdopodobnie już wyłoniły ostatecznego kandydata. Na dziś pewne jest, że nowy szkoleniowiec będzie Polakiem (wcześniej w grę wchodził trener z Białorusi).

Najpoważniejsze nazwiska, które padały to: Marian Kardas – bez większego trenerskiego doświadczenia, ale w przeszłości znakomity siatkarz, kończy pracę jako drugi trener reprezentacji; Jerzy Matlak – doświadczony, znakomity fachowiec, aktualnie w Nafcie Piła, gdzie nie ma pieniędzy. Mniej prawdopodobne kandydatury to były trener reprezentacji pań Zbigniew Krzyżanowski albo obecny opiekun kadry B Leszek Piasecki. Pomijając Andrzeja Niemczyka, w kobiecej siatkówce aktualnie, trudno znaleźć inne liczące się osoby „do wzięcia”. Chyba że działacze zdecydują się na trenera, który do tej pory pracował z mężczyznami. Tych, dobrych, jest na rynku więcej.

Autor tekstu: Miłosz Karbowski – Gazeta Współczesna

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved