Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar JM Rektora UR

Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar JM Rektora UR

W dniach 17-19.10.2006 r. w Rzeszowie odbył się tradycyjny turniej piłki siatkowej z okazji Dnia Nauczyciela. Zawody organizowane przez Klub Uczelniany AZS, Studium WFiS oraz Samorząd Studentów UR, rozgrywano tylko w kategorii mężczyzn, ze względów finansowo-technicznych.

W turnieju wystartowało 9 drużyn, z podziałem na 2 grupy eliminacyjne (z przyczyn technicznych w ostatniej chwili odwołały swój udział Uniwersytet Przykarpacki IWANOFRANKOWSK – UKR oraz wcześniej Uniwersytet DEBRECZYN – HUN). Mecze rozgrywano w salach sportowych UR przy ul. Hoffmanowej 25 i ul.Kasprowicza 1.

Zawody stały na dobrym poziomie sportowym. Fakt, że po raz pierwszy gościliśmy zespół z ekstraklasy słowackiej Uniwersytet NITRA oraz Uniwersytet Jagielloński, a także po kilkuletniej przerwie Uniwersytet Warszawski, przyczynił się do uatrakcyjnienia tego turnieju.



Organizatorzy dołożyli w tym roku wszelkich starań, aby uczestnicy zawodów przez trzy dni czuli się w Rzeszowie jak u siebie w domu. Aby byli pod każdym względem zadowoleni. Studenci V roku WF (specjalizacja sportowa-piłka siatkowa, opiekun mgr Adam Maryniak) starali się, aby integracja młodzieży akademickiej poprzez sport, była w pełni realizowana, działali także na rzecz organizacji wolontariatu.

Dzięki uprzejmości ze strony pana Norberta Polaka bawiliśmy się w „Piano Club” i Restauracji „Miramonti”, „W Rajskim Ogrodzie” oraz w Klubie Studenckim „Pod Palmą” – Prezes Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów UR Jakub STEFAŃSKI.

Cieszyć należy się z faktu, że po wielu latach (turniej jest rozgrywany od 1973 roku, z przerwą w latach 1997-2002) reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego występująca pod nazwą UR I wygrała zawody, zdobywając I miejsce (komplet zwycięstw) i okazały puchar JM Rektora UR.

UR I występował w składzie:

Łukasz Lasota – kapitan V WF, Michał Betleja III WF, Marcin Sroka III WF, Paweł Włodyka V WF, Przemysław Bryliński II WF, Rafał Buszek I WF, Przemysław Marć II WF, Grzegorz Lekki V WF, Tomasz Pieniążek II Rolnictwo oraz Łukasz Krzysiak II WF. Trener mgr Adam Maryniak.

Tym sukcesem nasi siatkarze podtrzymali dobrą passę w 2006 r.(IV miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w Olsztynie, 19-21.05.2006 w gronie 15 uniwersytetów z Polski oraz srebrny medal w XI Akademickich Mistrzostwach Polski w Grach Zespołowych w Warszawie 27-31.08.2006 r.)

Szczególnie mecz półfinałowy, wygrany 3:2 z Uniwersytetem Nitra i finał w którym pokonaliśmy 3:1 Uniwersytet Warszawski dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji w tej pięknej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka siatkowa.

Dzięki przychylności i hojności naszych darczyńców i sponsorów mogliśmy przyjąć w Rzeszowie ekipy zagraniczne oraz nagrodzić najlepszych siatkarzy w 6 kategoriach.

Należy również wspomnieć, że podczas oficjalnego otwarcia turnieju Prezes KU AZS UR dr Maciej Huzarski oraz kierownik SWFiS UR mgr Krzysztof Aftaruk wręczyli okolicznościowe dyplomy z wyrazami podziękowania za wieloletnie, godne reprezentowanie barw WSP i UR dla najbardziej zasłużonych absolwentów-siatkarzy Macieja Lesia, Piotra Wiktora, Tomasza Głowiaka i Tomasza Szeremety.

Wyróżnieni oraz ich koledzy dali później pokaz bardzo dobrej gry i jeszcze większego zaangażowania na parkiecie, co wyraził słowami trener Uniwersytetu Nitra Luboslav Salata: absolventi, super bojują.

Jak co roku, promując różne formy aktywnego ruchu na oficjalnym otwarciu turnieju i jego zakończeniu wystąpił Taneczny Klub Sportowy „Gasiek” (trenerzy Joanna i Grzegorz Kamińscy) oraz Sekcja Akrobatyki Sportowej AZS UR SAS Brygidy Sakowskiej–Kamińskiej.

W imieniu organizatorów zawodów chciałbym gorąco podziękować wszystkim sponsorom. Bez Waszej wydatnej pomocy, nasz turniej, który posiada ponad trzydziestoletnią historię, nie byłby możliwy do zrealizowania, ze względu na trudną sytuację sportu akademickiego w Uczelni i środowisku rzeszowskim.

Trener i opiekun sekcji piłki siatkowej mężczyzn AZS UR

mgr Adam Maryniak

st. wykładowca SWFiS UR

GRUPA „A” – HALA SPORTOWA UR ul. Hoffmanowej 25

1. Uniwersytet Presovski PRESOV (Słowacja)
2. Uniwersytet Jagielloński
3. Politechnika Rzeszowska
4. Uniwersytet Rzeszowski I

Wyniki spotkań grupy A:

Uniwersytet Rzeszowski I - Politechnika Rzeszowska
3:0 (14, 11,13)
Uniwersytet Presovski - Uniwersytet Jagielloński
2:3 (10, -24, 24, -25, -13)
Uniwersytet Rzeszowski I - Uniwersytet Presovski
3:0 (9, 13, 24)
Uniwersytet Jagielloński - Politechnika Rzeszowska
3:2 (-21, -24, 14, 12, 7)
Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet Rzeszowski I 
0:3 (18, 15, 20)
Politechnika Rzeszowska - Uniwersytet Presovski
1:3 (-14, 15, -20, -13)

GRUPA „B” – HALA SPORTOWA UR ul. Kasprowicza 1

1. Uniwersytet NITRA (Słowacja)
2. Uniwersytet Warszawski
3. WSIiZ Rzeszów
4. Absolwenci  WSP, UR, P.Rz
5. Uniwersytet Rzeszowski II

Wyniki spotkań grupy B:

Uniwersytet Rzeszowski II - WSIiZ Rzeszów
3:0 (22, 19, 10)
Uniwersytet Nitra - Absolwenci
2:1 (-20, 16, 18)
WSIiZ Rzeszów - Uniwerystet Warszawski
0:3 (21, 18, 18)
Uniwersytet Rzeszowski II - Absolwenci
1:2 (-15, -18, 23)
Uniwersytet Rzeszowski II - Uniwersytet Warszawski
0:3 (16, 15, 14)
Uniwersytet Nitra- WSIiZ Rzeszów
3:0 (18, 23, 13)
Uniwersytet Nitra - Uniwersytet Warszawski 
[b]2:1 (23, 21, -19)
WSIiZ Rzeszów - Absolwenci[/b]
0:3 (22, 21, 20)
Absolwenci - Uniwersytet Warszawski
0:3 (21, 12, 22)
Uniwersytet Nitra - Uniwersytet Rzeszowski II
2:1 (-23, 17, 17)

- Mecze klasyfikacyjne:
A4 - B4 Politechnika Rzeszowska - Uniwersytet Rzeszowski II
        3 : 0
A3 - B3 Uniwersytet Presovski - Absolwenci 
        3 : 2
- Półfinały:
A1 - B2 Uniwersytet Rzeszowski I - Uniwersytet Nitra
        3:2 (18, 19, -22, -21, 13)
A2 - B1 Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet Warszawski
        0 : 3 (19, 12, 18)
Mecz o III miejsce
        Uniwersytet Nitra - Uniwersytet Jagielloński 
        3:1 (23, 13, -19, 18)
Mecz o I miejsce
	Uniwersytet Rzeszowski I - Uniwersytet Warszawski
        3:1 (-25, 18, 13, 22)

Klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Rzeszowski
2. Uniwersytet Warszawski
3. Uniwersytet Nitra
4. Uniwersytet Jagielloński
5. Uniwersytet Presovski
6. Absolwencji WSP, UR, PRz
7. Politechnika Rzeszowska
8. Uniwersytet Rzeszowski II
9. WSIiZ Rzeszów

Wyróżnienia indywidualne:

1. Najlepszy siatkarz turnieju - MVP
Rafał Buszek (UR I)
2. Najlepiej rozgrywający
Marcin Sroka (UR I)
3. Najlepiej atakujący
Maciej Sarapata (UJ)
4. Najlepiej blokujący
Olaf Weker (UW)
5. Najlepiej zagrywający
Jakub Hukel (Nitra)
6. Najlepszy libero 
Michał Betleja (UR I)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved