Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trzeci mecz u siebie Pronaru Hajnówka

Trzeci mecz u siebie Pronaru Hajnówka

Po kilkunastodniowej przerwie I-ligowi siatkarze Pronaru Hajnówka w środę o godz. 18 zagrają trzeci mecz w lidze przed własną widownią. Ich rywalem będą juniorzy z SMS-u Spała.

Jak do tej pory hajnowianom we własnej sali nie wiodło się najlepiej. W drugiej kolejce niespodziewanie 0:3 ulegli drużynie Bzury Ozorków, a dwa i pół tygodnia temu wymęczyli zwycięstwo 3:2 nad beniaminkiem ligi Inotelem Poznań. Nie lepiej jest i na wyjazdach (jedna wygrana i dwie przegrane), a ostatnia porażka 0:3 z innym beniaminkiem SPS-em Zduńska Wola była wręcz upokarzająca. Podopieczni Adama Aleksandrowicza w trzecim secie zdobyli tylko 13 punktów.

Mam nadzieję, że zawodnikom jak najmniej zostało w głowach z tego pojedynku, a najlepiej, żeby w ogóle o nim zapomnieli – mówi Aleksandrowicz.

Aktualnie Pronar zajmuje ósme miejsce z pięcioma punktami w pięciu meczach. Ich dzisiejszy przeciwnik jest na ostatnim miejscu z tylko jednym wygranym setem w czterech meczach.

Teoretycznie jesteśmy faworytami, ale do Zduńskiej Woli też jechaliśmy w tej roli i wyszła kompletna klapa – wspomina Aleksandrowicz. – Przyjadą do nas uczniowie, którzy uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a najstarszy z nich to trzecia klasa liceum, ale w naszej sytuacji nie możemy nikogo lekceważyć. Przede wszystkim musimy poprawić rozegranie i atak. W meczu w Zduńskiej Woli nasza skuteczność w tym ostatnim elemencie wynosiła 20 proc., a z takim wynikiem to meczu nawet z najsłabszym przeciwnikiem nie wygramy. Dużo pracowaliśmy nad skutecznym kończeniem akcji i teraz powinno to lepiej wyglądać.

W meczu nie zagra Andrzej Iwaniuk, który skręcił nogę w kostce i przez miesiąc musi odpocząć od treningów.

źródło: gazeta.pl