Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Polska – Brazylia 1:3

Przed MŚ: Polska – Brazylia 1:3

Drugi mecz sparingowy z mistrzami świata Brazylijczykami, reprezentanci Polski przegrali 1:3. Szkoleniowiec drużyny narodowej, Raul Lozano, od drugiego seta, dokonywał wielu zmian w występującej "szóstce".

W miejsce Michała Winiarskiego pojawił się Michał Bąkiewicz, za Pawła ZagumnegoŁukasz Żygadło, zaś Mariusza Wlazłego zastąpił Grzegorz Szymański.

Polacy rozpoczęli spotkanie z wysokiego „C” obejmując prowadzenie 10:6. Była to jednak tylko chwilowa dekoncentracja mistrzów świata, którzy w niedługim czasie doprowadzili do wyrównania 14:14. Bardzo dobra gra blokiem Gustavo sprawiła, że to Brazylijczycy zakończyli zwycięsko tę partię 25:22. W drugim secie po dokonanych przez Raula Lozano zmianach zespoły toczyły wyrównaną walkę. Grę w końcówce zakończyli na swoją korzyść Brazylijczycy po kontrze w wykonaniu Andre. Set numer trzy był jak mówił po meczu Bernardo Rezende najlepszym w wykonaniu jego podopiecznych. Asem serwisowym zakończył do Murilo. Polacy postanowili jednak udowodnić swoją wartość i zwyciężyć chociażby w jednej partii. Giba, który pojawił się dziś na boisku oraz pozostali partnerzy stracili swoją koncentrację co wykorzystała ekipa biało-czerwonych, zwyciężając do 19.

Zarówno polski zespół, jak i Brazylijczycy w tym meczu trenowali bardzo konkretne rozwiązania taktyczne, co już po spotkaniu podkreślił szkoleniowiec „canarinhos”, Bernardo Rezende: Dziś graliśmy inaczej niż wczoraj. To był rzeczywiście przede wszystkim trening, choć po drugiej stronie siatki mieliśmy polskich siatkarzy. Takie treningi bardzo dobrze służą szlifowaniu formy obu zespołów. Widać było, że zarówno my, jak i Polacy ogrywamy konkretnie zagrania czy rozwiązania taktyczne. Ale w trakcie gry z silnym rywalem przynosi to znacznie lepszy skutek, niż na treningu we własnym gronie. Tu od razu można zweryfikować, na ile są one skuteczne – zakończył Bernardinho.

Polska – Brazylia 1:3

(22:25, 29:31, 20:25, 25:19)

Polska: Paweł Zagumny 0 punktów, Łukasz Kadziewicz 11, Michał Winiarski 5, Mariusz Wlazły 10, Daniel Pliński 7, Sebastian Świderski 14 i Piotr Gacek (libero) oraz Łukasz Żygadło 2, Grzegorz Szymański 6, Piotr Gruszka 8, Michał Bąkiewicz 5 i Wojciech Grzyb 3.

Brazylia: Ricardinho, Andre Nascimento, Dante, Giba, Gustavo, Rodrigao, Escadinha oraz Marcelinho, Anderson, Murilo, Samuel, André Heller.

POLSKA: zagrywka: 7 punktów, 11 błędów, blok: 7 punktów.

źródło: inf. prasowa, inf. własna