Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Jedenaste piętro ma być szczęśliwe dla Serbów

Przed MŚ: Jedenaste piętro ma być szczęśliwe dla Serbów

Po dwudziestu sześciu godzinach lotu z Belgradu przez Paryż oraz Nagoję, reprezentacja Serbii i Czarngóry doleciała bezpiecznie do miejscowości Sendai, gdzie od piątku walczyć będą w I rundzie mistrzostw świata. Serbowie zamieszkali w hotelu "Me­tro­po­li­tan", na jedenastym pietrze.

Dlaczego akurat na jedenastym? Ma to być szczęśliwa liczba dla Serbów, którzy zamierzają właśnie tyle spotkań rozegrać podczas mistrzostw świata. Otwarcie mówią o pięciu meczach rundy pierwszej, czterech rundy drugiej, półfinale oraz finale, w którym chcą się znaleźć.

Plavi, który do Japonii lecieli z Paryża trafili na wyjątkowo pusty samolot. Zawodnicy mogli wygodnie rozsiąść się na dwóch a nawet trzech siedzeniach a o podróży mówią, że nigdy nie zdarzyło im się jeszcze lecieć w tak komfortowych warunkach.Już na lotnisku w Japonii drużynę oblegli dziennikarze, ponieważ zespół Serbów jest w Japonii niezwykle popularny. Najbardziej rozchwytywani byli Vladimir Grbić, który na dodatek kilka sezonów wcześniej występował w lidze japońskiej oraz najpopularniejszy obecnie Serb, Ivan Miljković, którzy nie mogli ani na chwilę odsapnąć od udzielania wywiadów.

Najpopularniejszy temat jaki pojawia się w rozmowach trenerów oraz zawodników to pierwszy, piątkowy mecz z Rosjanami. – Musimy bardzo dobrze zastanowić nad taktyką przeciwko Rosji, z powodu tych dwóch „nowych” rozgrywających Grankina i Makarova. Na pewno chcemy uniknąć ewentualnych pułapek, które przygotuje Zoran Gojić. – powiedział trener Kolaković.

Po przybyciu do Sendai zespół nie miał ani czasu ani sił na trening. Za to na dzisiejszy dzień zaplanowano im dwa treningi, jeden na dworze a drugi w hali.

Slobodan Boskan, dla którego będą to już trzecie i pewnie ostatnie mistrzostwa świata w karierze powiedział: Realnie patrząc z naszej grupy wyjdziemy my z Rosją plus jeszcze dwie drużyny. Równie realnie spoglądając na grupę „A” będą to Polska i Argentyna plus dwie kolejne ekipy. Dużo trudniej wytypować ósemkę z grup „B” oraz „C”. Walka będzie tam bardzo zacięta. Nam to idzie na rękę. Zespoły, które znajdą się w półfinale będą już bardzo zmęczone po walce w grupach bo mają wiele wyrównanych ekip. Myślę jednak, że w półfinałach znajdą się Włosi i Brazylijczycy.

Wiele znaczy, gdy w zespole jest 12 zawodników o podobnych kwalifikacjach i umiejętnościach. Spójrzcie na Brazylię, kogokolwiek by nie wstawili są równie silni. W Argentynie cztery lata temu Rezende w meczu z nami zmienił dwóch podstawowych zawodników i ci zmiennicy nas rozbili całkowicie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved