Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PP: Resoviacy najlepsi w rozgrywkach grupowych

PP: Resoviacy najlepsi w rozgrywkach grupowych

- Patrząc na sytuację we wszystkich grupach, wygraliśmy rywalizację w Pucharze Polski na tym etapie - powiedział trener Resovii, Jan Such. - Przegraliśmy tylko dwa mecze z Gwardią 2:3, a pozostałe kończyliśmy jako zwycięzcy - dodaje.


Resoviacy wygrali grupę trzecią wyprzedzając o dwa punkty Gwardię Wrocław i o sześć Jastrzębski Węgiel. Wszystkie te zespoły awansowały do turnieju finałowego. – Początek pucharów był bardzo zły. Wróciliśmy z obozu i chłopcy byli przemęczeni. Nie przejmowałem się jednak, bo wiedziałem, że awansujemy – mówi szkoleniowiec Resovii. Jan Such. – Szkoda tylko urazów, które mieli zawodnicy. Przez ostatnie trzy mecze graliśmy bez rozgrywających, a wystawiał Piotr Łuka, który zresztą robił to bardzo dobrze – dodaje.

Oprócz trzech drużyn z grupy trzeciej do finałowej rozgrywki awansowali także siatkarze Mostostalu-Azotów Kędzierzyn Koźle, Skry Bełchatów, Wkręt-Metu Domex AZS Częstochowa, PZU AZS-u Olsztyn i Politechniki Warszawskiej. Wszystkie zespoły spotkają się w dniach 13-15 kwietnia w turnieju finałowym. Gdzie? Na razie nie wiadomo. – Do końca stycznia będziemy czekać na oferty miast, które są zainteresowane organizacją turnieju, a w lutym wybierzemy gospodarza – mówi Cezary Matusiak, główny komisarz Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Miasta starające się o organizację finałowych rozgrywek muszą jednak spełnić wiele kryteriów, głównie finansowych. Organizator powinien zapewnić nocleg, wyżywienie, a także nagrody indywidualne oraz dla najlepszego zespołu. W tej chwili podobno zainteresowanie turniejem wyrażają m.in. Olsztyn i Lublin. W trakcie turnieju rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał. – W losowaniu rozstawione zostaną cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej PLS. Do nich dolosowane zostaną kolejne cztery – dodaje Matusiak.Finał w Rzeszowie, albo… „Złotka”

Fajnie byłoby, gdyby turniej finałowy odbył się w Rzeszowie. Byłoby na pewno duże zainteresowanie. Wkońcu przyjechałaby do nas cała siatkarska Polska – mówi trener Resovii Jan Such. – Musimy się jednak zastanowić i zobaczyć, na co stać naszą drużynę. Jest to bowiem turniej trzydniowy i nie byłoby fajnie, gdybyśmy już w pierwszym dniu odpadli – dodaje. Prezes Resovii, Marek Borejko, nie ukrywa, że klub myśli o organizacji imprezy. Jednocześnie stara się jednak także o przyjazd do Rzeszowa reprezentacji Polski. – Chodzi tutaj o Ligę Światową mężczyzn i Grand Prix kobiet. W Lidze w grę wchodziłby jeden mecz i reprezentacje wcale nie byłyby w mieście. Jeśli zaś chodzi o kobiety, to cztery drużyny spędziłyby u nas pięć dni. Dwóch imprez nie dostaniemy, a bliżej nam do Grand Prix – mówi Borejko. Nie wiadomo więc, czy w przypadku przyznania nam organizacji turnieju Grand Prix finałowy turniej pucharowy nadal byłby aktualny. – Trzeba się zastanowić, czy nie lepiej skoncentrować się na jednej imprezie – stwierdza Tadeusz Szylar, dyrektor wydziału promocji, kultury i sportu urzędu miasta.

Zmieniony terminarz PLS-u

W ostatnich dniach zmienił się terminarz Polskiej Ligi Siatkówki. Rozgrywki rozpoczną się – jak planowano – 16 grudnia, ale runda zasadnicza zakończy się wcześniej, bo już 24 marca. Przewidziano także trzy terminy środowe: 7 lutego, kiedy to Resovia podejmie PZU AZS Olsztyn, 28 lutego (Resovia – Jadar Radom) i 21 marca (Resovia – Jastrzębski Węgiel). Play-offy rozpoczną się 30 marca, a finałowy mecz zaplanowano na 18 maja.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved