Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Hiszpania: Tym razem Agata lepsza od Małgorzaty…

Hiszpania: Tym razem Agata lepsza od Małgorzaty…

W 7. kolejce ligi hiszpańskiej kobiet, Grupo 2002 Murcia – zespół Agaty Mróz i Małgorzaty Glinki bez kłopotów pokonał 3:0 w wyjazdowym meczu, drużynę Patricia Voley Ciutadella.

Zawodniczki Grupo 2002 Murcia, mimo że 900-osobową widownię stanowili prawie wyłącznie kibice gospodyń z Ciutadella, długimi fragmentami grały znakomicie, wywołując owacje i uznanie. Przyjezdne nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem gospodyń, Kolejne sety trwały 24, 21, a trzeci – zaledwie 13 minut. W niespełna godzinę było „po wszystkim”. Siatkarki Grupo 2002 Murcia dominowały pod każdym względem. Szczególnie widoczna była ich przewaga w pod względem warunków fizycznych, pozwalająca na efektywną grę blokiem, oraz przewaga w indywidualnym wyszkoleniu technicznym.

Obie Polki, grające w Murcii, należały do podstawowych zawodniczek zespołu – we wszystkich setach wychodziły w pierwszej „szóstce”. W poprzednich meczach, w zespole brylowała Małgorzata Glinka. Tym razem efektywniejszą grą wykazała się Agata Mróz, która punktowała najlepiej dla zespołu, uzyskując 12 punktów. Za nią, z dorobkiem mniejszym o jeden punkt, uplasowała się Amerykanka Kim Willoughby, a za nią, z 9 „oczkami” – „Maggie”. Dla drużyny z Ciutadella, po 8 punktów zdobyły – Alejandra Garcia i Beni Fernandez.Patricia Voley Ciutadella – Grupo 2002 Murcia 0:3 (19-25, 11-25, 17-25)

Składy drużyn:

Patricia Voley Ciutadella: García, Alseda, Meek, Fernández, Re, González, Maria Bonafont (libero)

Grupo 2002 Murcia: Vargas, Pérez, Glinka, Mróz, Willoughby, Rivera, Castańo (libero) oraz García, Serrano

Aktualnie Grupo 2002 Murcia znajduje się na 3. miejscu w ligowej tabeli, z 13. punktami. Składa się na ten dorobek sześć zwycięstw i jedna porażka.

Zobacz również:

Wyniki i tabela ligi hiszpańskiej kobiet


Jedyną porażkę w tym sezonie, poniosły zawodniczki z Murcii z drużyną Spar Tenerife Marichal, a fachowcy twierdzą, że nie jest ona odzwierciedleniem siły zespołu, gdyż w Grupo 2002 Murcia gra w tym sezonie aż 13 nowych zawodniczek, w porównaniu z kadrą z ubiegłego sezonu – w tym siedem zawodniczek zagranicznych!

Trener Murcii – Pascual Saurin, ma na ten sezon jasno wytyczone przez władze klubu zadanie. Dokonane poważnymi nakładami finansowymi wzmocnienia, mają przynieść efekt w postaci mistrzowskiego tytułu i zaznaczenia obecności drużyny w europejskich pucharach. Obok dwóch Polek – Małgorzaty Glinki i Agaty Móz, nowymi zawodniczkami Grupo 2002 Murcia, są zwłaszcza Rosjanka, Liubov Sokolova-Kilic i Amerykanka, Nancy Metcalf. Nieocenionym wzmocnieniem są także dwie inne Amerykanki – Benishe Roberts-Dilliard i Kim Willoughby, oraz Dominikanka, Annerys Vargas. Z sześciu nowych Hiszpanek, na uwagę zasługuje zwłaszcza libero, pozyskana z głównego rywala w lidze – Albacete, Diana Castańo Sarrias („Pitu”).

Potencjał Grupo 2002 Murcia, jest naprawdę ogromny. Wydaje się, że po zgraniu kilkunastu zawodniczek, które dopiero od niedawna grają razem (Metcalf i Kilic jeszcze do Murcii nie dotarły, bo grają na MŚ w Japonii), plany mistrzowskie są jak najbardziej realne. Z drugiej strony, aż strach pomyśleć, jakim potencjałem dysponowałby hiszpański zespół, gdyby powodzeniem zakończyły się jeszcze inne transfery które przygotowywano. Przypomnijmy, że działacze z Murcii byli o krok od pozyskania podpory reprezentacji Niemiec – Angeliny Grűn a także słynnej Brazylijki z Finasa/Osasco, Carol Gattaz

źródło: inf. własna, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved