Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta odkurza Gabrycha

Delecta odkurza Gabrycha

Bydgoska drużyna szuka wzmocnień. Jednym z kandydatów jest były reprezentant Polski, Piotr Gabrych. Start w eliminacjach Pucharu Polski pokazał, że bydgoska drużyna, debiutant w Polskiej Lidze Siatkówki, potrzebuje wzmocnień.

Siatkarze mieli bowiem awansować do finału pucharowych rozgrywek, a to się nie udało. Jedynym sukcesem było wyjazdowe zwycięstwo z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle, ale stało się to już wówczas, kiedy losy PP były już rozstrzygnięte.

Szefowie Delekty zdają sobie z tego sprawę. Mają czterech kandydatów do wzmocnienia zespołu. Jednym z nich jest Gabrych. Kolejni to jeszcze jeden Polak, Bułgar i Czech. Obydwaj nasi zawodnicy i siatkarz z Bułgarii mają za sobą występy w reprezentacjach swoich krajów.Część zawodników, z którymi rozmawiamy ma jakieś inne zobowiązania. Dlatego nie mogę ujawniać ich nazwisk. Jesteśmy w stałym kontakcie i myślę, że wkrótce się coś wyjaśni – mówi Jerzy Winiarski, wiceprezes bydgoskiego klubu. – Dopóki nie pojawią się u nas, nie będziemy podawać żadnych szczegółów. Wiele powinno się wyjaśnić do czasu zakończenia mistrzostw świata. Wtedy wróci np. nasz Australijczyk Andrew Grant i zobaczymy, w jakiej będzie formie – dodaje Maciej Kosiak, kierownik drużyny Delekty.

Udało się nam jednak nieoficjalnie dowiedzieć, że jednym z zawodników, z którym rozmawia bydgoski klub jest 34-letni Gabrych (zaczynał karierę w Stali Grudziądz). Dwa lata temu był gwiazdą Polskiej Ligi Siatkówki. Został wybrany najlepszym siatkarzem ekstraklasy. Potem grał za granicą, w rosyjskiej Iskrze Odincowo i zespole Ulbra z Brazylii.

Negocjacje z Gabrychem są jednak bardzo trudne. Przekonali się o tym działcze Resovii. Na początku lipca już ogłosili, że podpisują kontrakt z Gabrychem, bo zawodnik zgodził się na wszystkie warunki. Potem przez kolejne dwa tygodnie Gabrych zwodził ich, zwlekając z parafowaniem umowy, aż w koncu Resovia z niego zrezygnowała. Wówczas Gabrych liczył na zatrudnienie we Włoszech. Przez kolejne cztery miesiące to się mu jednak nie udało i wrócił do poszukiwania zespołu w Polsce.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved