Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wspaniały kontra Niemczyk?

Wspaniały kontra Niemczyk?

W rozmowie z dziennikarzem Polsatu Sport koordynator kadry siatkerek skrytykował Andrzeja Niemczyka za przygotowania zespołu do sezonu. Obecny w studiu Andrzej Niemczyk zareagował spokojnie...

Wszyscy popełniliśmy błędy, ale najbardziej winny jest ten człowiek – oznajmił Waldemar Wspaniały i dodał, że Niemczyk zawalił przygotowania. – Związek też popełnił błędy, zgadzając się na takie działania trenera.

Wspaniały twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem może być konkurs na szkoleniowca siatkarek. – Tak jak w przypadku Lozano, tu tez nie zamierzamy pytać o zdanie zawodniczek – zakończył twardo.Obecny w studiu Andrzej Niemczyk zareagował spokojnie. – Jestem lojalnym człowiekiem i nie wypowiem się w tej sprawie do poniedziałkowego spotkania z prezesem Przedpełskim. Dałem działaczom możliwość złapania „czarnej owcy”. bo powiedziałem, że biorę odpowiedzialność za występ w Japonii. Chciałem odciążyć dziewczyny i moich trenerów. Zrobiłem to, bo mi zależy, żeby ten zespół się utrzymał. Czy popełniłem błędy w przygotowaniach? Trzeba bardzo dokładnie wszystko przeanalizować. Jest to możliwe, bo przygotowania były dokładnie monitorowane. Nie wiem jednak, skąd pan Wspaniały ma takie wiadomości, skoro nie widział nawet planu treningowego.

Między trenerami (obaj prowadzili reprezentacje Polski, Wspaniały męską, Niemczyk żeńską) zaiskrzyło. Miejmy nadzieję, że obaj znajdą czas, by spotkać się w Warszawie i wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia. Stawką jest przyszłość żeńskiej reprezentacji i atmosfera wokół niej.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved