Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Borszcz: Wygrać z Brazylią? Trzeba postradać zmysły

Paweł Borszcz: Wygrać z Brazylią? Trzeba postradać zmysły

Znany rosyjski trener, pracujący w tej chwili w Nowosybirsku Paweł Borszcz, zalicza się również do tych ekspertów, którzy w "ciemno" stawiają na zwycięstwo Brazylii w mistrzostwach świata. O swoich faworytach mówi bez cienia wątpliwości.

Brazylia jest mocniejsza od wszystkich – powiedział. – Trzeba postradać zmysły, żeby uważać inaczej lub wznieść się na wyżyny sztuki siatkarskiej. Oni trenują po osiem godzin dziennie. Jest to normalna sprawa. U Zorana Gajica nasi zawodnicy pracują po sześć godzin. I do tego narzekają.

Paweł Borszcz próbuje wyjaśnić nieobecność w reprezentacji rozgrywającego Wadima Chamuckih. – Wadik jest rzeczywiście znakomitym fachowcem na tej pozycji – uważa trener Borszcz. – Jednak ma charakter +chuligana+. O ile w klubie coś takiego można tolerować, to w reprezentacji już nie. W niej podstawą jest dyscyplina, której Wadimowi brakuje.Zdaniem Pawła Borszcza bez dyscypliny można dojść do finału, ale wygrać tam nie sposób. – W dodatku Wadim Chamuckich jest w mocno zaawanasowanym wieku, a trener Gajic musi myśleć o igrzyskach w Pekinie – powiedział trener Lokomotiwu Nowosybirsk. – O innych czołowych graczach Rosji powiem krótko. Aleksiej Wierbow jest najlepszy w świecie na tej pozycji. Siemiona Połtawskiego i Aleksieja Kuleszowa zaliczam do czołówki graczy doby współczesnej. Tak czy inaczej mamy bardzo mocny skład.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved