Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Abramow: Trzeba mieć radość z gry

Paweł Abramow: Trzeba mieć radość z gry

Rosjanie w ostatnich latach należą do światowej czołówki, ale tylko raz w 2002 roku w finale Ligi Światowej pokonali Brazylię. W pozostałych ważnych zawodach zawsze im czegoś brakowało do pełni sukcesu. Dlaczego?

Trzeba mieć radość z gry – odpowiada Paweł Abramow. – Tego nam brakuje. Dobrze wykonujemy ciężką pracę, ale to jest za mało, żeby zajmować pierwsze lokaty. Proszę popatrzeć na Brazylijczyków, którzy posiadają ‚całe złoto świata’. Im jest ciężko tak jak wszystkim. Jednak nawet w najbardziej ciężkich meczach nie tylko funkcjonują jak dobrze zaprogramowane maszyny, ale mają jeszcze ducha – oni cieszą się grą.

Jak powiedział Paweł Abramow trener Zoran Gajic zaleca zawodnikom w okresie przygotowań „myślenie nie tylko o siatkówce”. – Trzeba koncentrować się tym co robisz w konkretnej sytuacji, w danym miejscu, na treningu – opowiada Paweł Abramow. – Zaleca wyłączenie tematyki mundialowej. Jednak tego nie da się tak odrzucić. W końcu mistrzostwa świata rozgrywane są raz na cztery lata. W przerwach między zajęciami zaczynamy rozmawiać o siatkówce.Brazylia, Serbia i Czarnogóra, Włochy, Rosja i Bułgaria – to w opinii Pawła Abramowa faworyci mistrzostw świata. Dodaje on, że silna jest też Francja. – My postaramy się przywieźć kawałeczek wschodzącego słońca ze złotym jego odcieniem – powiedział Paweł Abramow.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved