Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Lider na łopatkach

III liga: Lider na łopatkach

Pierwszej porażki w sezonie doznali trzecioligowi siatkarze Orkana Nisko, którzy ulegli we własnej hali rywalom z Rzeszowa. Rezerwy Resovii to ścisła czołówka trzeciej ligi i dlatego można było spodziewać się bardzo ciężkiej przeprawy.

Już pierwszy set zapowiadał kłopoty, bo goście potrafili go wygrać, chociaż minimalnie. I wcale na tym nie poprzestali, bo w setach prowadzili także 2:1. Gospodarzom udało się doprowadzić do tie-breaka. Ale w nim zagrali fatalnie. Resoviacy bardzo dobrze serwowali i „ustrzelili” niżańskiego „libero” Jarosława Zycha, który nie radził sobie z przyjęciem. Szybko zrobiło się 0:5 i choć trener Orkana, Edward Sroka, wziął czas, nic to nie dało i porażka stała się faktem.

Toora Orkan Nisko – AKS Resovia II Rzeszów 2:3

(23:25, 25:19, 23:25, 25:19, 7:15)

Wynik meczu Stali z Uniwersytetem Rzeszowskim jest olbrzymią niespodzianką, bo to rzeszowianie byli faworytami tego spotkania. Po pierwszym wygranym przez rzeszowian secie, wydawało się, że goście nie będą mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. Tymczasem gospodarze w drugiej odsłonie odskoczyli do stanu 11:6 i nie pozwolili już się dogonić, zasłużenie wygrywając tę partię. Trzeci zacięty set mielczanie także rozstrzygnęli na swoją korzyść, a kiedy w czwartym prowadzili 22:15, stało się jasne, że tego spotkania nie przegrają.

Stal Mielec – AZS Uniwersytet Rzeszów 3:1

(21:25, 25:17, 27:25, 25:18)