Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Gedania zagra w finale Pucharu Polski

Gedania zagra w finale Pucharu Polski

Już po przedostatnim turnieju w gr. 1 Energa Gedania może przyjmować gratulacje za awans do finału PP. W ostatnim meczu bydgoskiego turnieju pokonały Naftę Gaz Piła 3:0.

Ta ostatnia drużyna za tydzień będzie gospodarzem ostatniego turnieju eliminacyjnego.

To był dla gedanistek mecz o awans do turnieju finałowego. Wprawdzie jeszcze teoretycznie mogą stracić drugie miejsce, ale mają tyle punktów, że bez kłopotu wygrają korespondencyjną rywalizację o promocję z drużynami z trzecich pozycji w dwóch pozostałych grupach. Początkowo wydawało się, że stres związany z walką o stawkę nie wychodzi gedanistkom na dobre. – Przegrywaliśmy 3-4 punktami. Wyrównaliśmy w okolicach siedemnastego punktu. Seta wygraliśmy dzięki dobrej grze blokiem oraz walce w obronie – relacjonuje trener Milewski.

Przed drugą partią gdański szkoleniowiec przypomniał podopiecznym o założeniach taktycznych w zakresie zagrywki. Wyrówna walka wróciła dopiero w trzeciej części gry. – Ustaliliśmy na kogo ma być zagrywany serwis kierunkowy. To pomogło również skutecznemu blokowi. Dlatego drugiego seta wygraliśmy bez kłopotu. Dopiero w trzeciej partii graliśmy punkt za punkt. Przewagę zdobyliśmy na 22:20 i utrzymaliśmy ją do końca – dodaje trener Milewski.

Nagrodę dla najlepszej gdańskiej siatkarki otrzymała Dominika Kuczyńska. To już drugie tego typu wyróżnienie dla popularnej „Domino”. Jedynie w Białymstoku najwyżej w Energi Gedania oceniono postawę Marty Siwki. – Po tym turnieju najbardziej cieszy to, że już nie mamy gołej szóstki. Mecz z Białymstokiem w dużej mierze wygrały rezerwowe. Okazuje się, że możemy liczyć na ratunek z ławki, zwłaszcza na pozycje skrzydłowych – ocenia trener Milewski.

Energia Gedania Gdańsk – Nafta Gaz Piła 3:0 (25:22, 25:15, 25:23)