Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: W debrach Bełchatowa lepszy mistrz Polski

PP: W debrach Bełchatowa lepszy mistrz Polski

Po wczorajszej porażce w tie-breaku ze Skrą II Bełchatów, dziś górą byli mistrzowie Polski. W rewanżonym spotkaniu derbów Bełchatowa, Skra pokonała swoje rezerwy 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu drużyn. Po autowym ataku Maciejewicza Skra II wyszła na prowadzenie 8:6, jednak w tym secie przewaga zmieniała się z minuty na minutę. Po asie serwisowym Błońskiego druga drużyna Skry odskoczyła na dwa punkty i taką przewagę utrzymywała aż do stanu 22:20. Jednak po plasie Błońskiego w środek siatki na tablicy widniał wynik 23:23 i o czas poprosił trener Augustyniak. To jednak nic nie dało i BOT Skra wygrała 28:26.

Druga partia rozpoczęła się, podobnie jak pierwsza, od walki punkt za punkt. BOT Skra wyszła na prowadzenie dopiero w połowie seta i przy stanie 13:9 o czas poprosił trener Sławek Augustyniak. Jednak podopieczni Daniela Castellaniego byli już nie do zatrzymania. Po bloku Stelmacha na Dominiku Witczaku było już 17:12 dla BOT Skry. W końcówce świetnie zagrali Stelmach i Maciejewicz, a set zakończył się wynikiem 25:16 dla mistrza Polski.

W trzeciej partii od samego początku kilkoma punktami prowadzili siatkarze Skry II. Blok Bartłomieja Neroja na Mikołaju Sarneckim zmniejszył tą przewagę do dwóch punktów. Dwie dobre akcje Witczaka i Sarneckiego spowodowały, że o czas poprosił trener Castellani. Blok Neroja na Sarneckim doprowadził do zminimalizowania strat. Po błędzie przyjęcia Piotrka Dłubały BOT Skra wyszła nawet na prowadzenie 21:20, jednak końcówka należała do podopiecznych trenera Augustyniaka, którzy wygrali trzecią partię 25:22.

W czwartej obie drużyny od początku ruszyły bardzo mocno. Wynik praktycznie cały czas był remisowy. Po ataku Mikołaja Sarneckiego na jednopunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy Skry II. Jednak bardzo szybko spotkało się to z odpowiedzią pierwszego zespołu, w którego szeregach świetnie spisywał się Bartłomiej Neroj. Jego ataki z drugiej piłki przyniosły drużynie wiele korzyści. Po ataku Michała Błońskiego mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie 16:13 i bardzo szybko powiększyli przewagę do stanu 20:16. Pod koniec spotkania , dzięki dwóm mocnym atakom Sarneckiego, Skra II zmniejszyła straty. Było jednak zbyt późno, aby doprowadzić do piątego seta. Dodatkowo podopieczni Sławomira Augustyniaka popełnili dwa błędy, które kosztowały ich porażkę w czwartym secie.

Skra Bełchatów – Skra II Bełchatów 3:1

(28:26, 25:16, 22:25, 25:19

BOT Skra: Stelmach, Heikkinen, Maciejewicz, Neroj, Paniończyk, Zatorski

Skra II: Witczak, Sarnecki, Kaczmarek, Gunia, Błoński, Zajder, Woźniak (L)