Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Zasłużyłyśmy na grę w półfinale

MŚ: Zasłużyłyśmy na grę w półfinale

Na konferencji prasowej po spotkaniu Tajwanek z Serbkami, podopieczne trenera Zorana Trzezica wcale nie zamierzały ukryć radości z sukcesu jakim jest awans do półfinału.

Zoran Terzic – trener reprezentacji Serbii i Czarnogóry:

To był niezwykle ważny mecz dla mojego zespołu, praktyka jakiej jeszcze nie doświadczyliśmy. Zapewne było to także przyczyną, iż dziewczyny wyszły na mecz, zamiast rozluźnione, to spięte i bez miękkości w ruchach i grze. Tajwan jest niewiarygodnie dobrą drużyną, co pokazał w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata w Tokyo, za co należą się ogromne brawa, jednak nasza gra wyglądałaby o wiele lepiej, gdybyśmy się spotkali meczu o niższej randze. Na koniec chciałbym pogratulować Tajwanowi dzisiejszej gry, a także moim zawodniczkom sukcesu, który tutaj osiągnęły oraz kolegom z ławki trenerskiej.Vesna Citakovic – kapitan reprezentacji Serbii i Czarnogóry:

Od samego początku zauważyłyśmy, iż gramy spięte, popełniając błędy, których zazwyczaj nie popełniamy. Z psychologicznego punktu widzenia, było to dość trudne dla nas, ale ostatecznie wszystko obróciło się na naszą korzyść. Uważam, iż zasługujemy na to, by grać w półfinałach. Długo czekałyśmy na przyjazd na Mistrzostwa Świata, a sama nigdy nie marzyłam o tym, iż będziemy grać w półfinale.

Jelena Nikolic – reprezentantka Serbii i Czarnogóry:

Było to dla nas trudne spotkanie. Nie „weszłyśmy” w nie tak jak powinnyśmy, a kiedy starałyśmy się wrócić, nasze rywalki bardzo dobrze się broniły. Ale nie przechodzimy do półfinałów tylko z powodu tego spotkania, a z powodu tego co pokazałyśmy wcześniej.

Lin Kuang Hung – trener reprezentacji Tajwanu:

Pomimo, iż przegraliśmy to spotkanie, jestem nadal szczęśliwy. W Tokyo osiągnęliśmy parę dobrych wyników, jednak wczoraj w spotkaniu z Włochami nie mieliśmy siły fizycznej, dlatego dziś jestem szczęśliwy, że moje zawodniczki się odrodziły. Teraz jestem pewien, iż z każdym krokiem będziemy szli naprzód. Serbia jest bardzo silnym zespołem, a my musimy się jeszcze wiele nauczyć. Ich gra blokiem jest fantastyczna. Nie mogliśmy się przez niego przebić, co było przyczyną naszej przegranej. Musimy popracować nad naszą stroną fizyczną.

Chen Shu Li – kapitan reprezentacji Tajwanu:

Bardzo ciężko przygotowywałyśmy się do tego spotkania, ucząc się wiele o sile europejskich zespołów. Zagrałyśmy dobrze taktycznie i jestem zawiedziona, że przegrałyśmy to spotkanie. Nauczyłyśmy się wszystkiego, np. jak reagować szybko w bloku, ataku i obronie.

Lin Ching I – reprezentantka Tajwanu:

Starałyśmy się zbudować nasz plan gry, tak aby poradzić sobie z tak wysokimi przeciwniczkami. Wierzę, iż mogłyśmy zagrać tak jak grałyśmy pierwszej rundzie, ponieważ zawodniczki się odrodziły, ale niestety nie udało nam się dziś wygrać. Musimy porozmawiać z trenerem o przyczynach dzisiejszej przegranej.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved