Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: AZS AWF Poznań wygrał z Gwardią

PP: AZS AWF Poznań wygrał z Gwardią

Swarzędzkie Meble zrewanżowały się wrocławskiej Gwardii, za porażkę w pierwszym turnieju grupowym, w Kaliszu. Dziś, na własnym parkiecie, AZS wygrał z wrocławiankami 3-0. Jutro kolejne dwa spotkania w grupie.

Obydwa zespoły wyszły bardzo zmobilizowane do dzisiejszego spotkania, co było widać na boisku od pierwszych piłek meczu. Na prowadzeniu był raz jeden raz drugi zespół. Na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego punktu schodziły Wrocławianki. Do drugiej przerwy technicznej zawodniczki obu zespołów na zmianę zdobywały seryjnie po 2-3 punkty. Po ataku z krótkiej w wykonaniu Katarzyny Mroczkowskiej na tablicy świetlnej wynik 16:14, taka przewaga zespołu z Wrocławia utrzymała się do stanu 23-20. W tym Momocie Barańska posyła piłkę w aut, po chwili błąd przyjęcia Rojkowej i mamy wynik 23:23. Kasia Mroczkowska uderza z krótkiej i mamy pierwszą piłkę setową w tym meczu. Poznanianki dzielnie się Bronia i po niewykorzystanym błędzie w przyjęciu przez Gwardię mają piłkę setową 26:25, atak Wiśniewskiej i gospodynie wygrywają pierwszego seta 27 do 25.

Drugi i trzeci set były praktycznie identycznie w przebiegu. Drugą partię od skutecznego ataku zaczyna Wellna. To jedno, czasami dwupunktowe prowadzenie utrzymało się do ostatniej piłki w secie. W tej partii wyróżniały się na parkiecie Wiśniewska, Czerwińska i Wellna, bardzo dobrze rozgrywała Ordak. Brak przyjęcia w Gwardii był tak widoczny, iż przy stanie 12-9 punkt zdobyła libero poznańskiego zespołu. Zawodniczka przebijała sposobem dolnym piłkę na drugą stronę siatki a wrocławianki stały jak zesztywniałe na boisku i patrzyły jak piłka spada w sam środek boiska. Partię zakończyła Czerwińska atakiem ze skrzydła.

Trzecia odsłona praktycznie niczym nie różniła się od drugiej. Kibice oglądali kolejne błędy zagrywki w zespole Gwardii i dobrą postawę Czerwińskiej i Wiśniewskiej, które poprowadziły dzisiaj swój zespół do zwycięstwa. Set zakończył się wynikiem 25:22.

IDM Swarzędz Meble AZS AWF Poznań – Gwardia Wrocław 3:0 (27:25, 25:21, 25:22)

Gwardia: Mroczkowska, Lubera, Haładyn, Gomułka, Barańska, Rojkova, Krzos (L) oraz Wiśniewska, Koprowska, Szkudlarek.

AZS Poznań: Wellna, Natanek, Frąckowiak, Ordak, Wiśniewska, Sheluhina, Styskal (L) oraz Gromyko, Żalińska.