Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Pierre Pujol: Chcę być mistrzem świata

Pierre Pujol: Chcę być mistrzem świata

Wielką nadzieją francuskiej siatkówki, jest 22-letni reprezentant kraju, Pierre Pujol. Siatkarz ten dał się poznać jako osoba bardzo ambitna - o nieprzeciętnym talencie. Na swoim koncie ma już 40 występów w drużynie Trójkolorowych.

Pierre Pujol swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 10-11 lat w Bordeaux. – Pochodzę z sportowej rodziny i nie mogłem złamać tradycji. Mama uprawiała sport, tata grał w rugby w Mérignac, a moja siostra trenowała siatkówkę w tym samym klubie co ja – powiedział zawodnik.

Od występu trójkolorowych w finale Ligi Światowej mówi się, że Pierre Pujol tworzy nową generację francuskiej siatkówki.Jest to dla mnie wielki zaszczyt! Robię wszystko co mogę, by promować mój sport. Ale to nie tylko moja zasługa, jest przecież także Gérald Hardy-Dessources, Jeff Exiga czy Guillaume Samica. Razem udowodniliśmy, że będąc młodym można odnosić sukcesy na wysokim poziomie. Od naszego występu w finale LŚ wzbudzamy większe zainteresowanie ludzi francuską siatkówką. Nie wiem, czy nas trochę nie przeceniają.

Mam dwóch idoli jeśli chodzi o siatkówkę: Alain Fabiani i Brazylijczyk Ricardo. Nie są to zawodnicy wysocy ale osiągnęli coś wielkiego. Podobnie jak cały świat podziwiam również Michaela Jordana. Ten człowiek to sportowe marzenie – dodał.

Reprezentant Francji stawia sobie za cel zwycięstwo na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. – Każdego ranka budzę się z tą myślą. Nie mamy dużo przeszkód. Ale teraz najbardziej chcę być mistrzem świata! Zwycięstwo, to rzecz, która przysparza mi niesamowitej radości. Tak jest zawsze gdy realizujemy coś wielkiego z drużyną Francji. Ale gdy o dwa miejsca ustępujesz mistrzom (Francja na MŚ 2002 zajęła 3 miejsce – przyp. red.), nie jesteś usatysfakcjonowany.

Po tegorocznej edycji LŚ wszystko wskazywałoby na to, że marzeniem na MŚ będzie pokonanie niezwyciężonych Brazylijczyków.

Oni są faworytami tych mistrzostw. Brazylia w siatkówce jest jak Brazylia w piłce nożnej. Dominuje, stosuje taką wymarzoną grę, którą respektuje cały świat. Oni się bawią, ale jednocześnie wygrywają. Tak samo wygląda moja koncepcja sportu – zakończył Pujol.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved