Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Wypowiedzi po meczu Polska – Turcja

MŚ: Wypowiedzi po meczu Polska – Turcja

Komentarze po spotkaniu reprezentacji Polski z Turczynkami, są znacznie pozytywniejsze, niż po poprzednich. Turczynki cieszą się z wygranej, natomiast w polskiej ekipie pozostał niedosyt - mocno przebijający z pomeczowych wypowiedzi.

Ozlem Ozcelik – (kapitan rep. Turcji): Od początku tych mistrzostw wyznaczamy sobie w każdym meczu jasny cel. Niestety nie udało nam się wygrać z Japonią, pomimo iż grałyśmy najlepiej jak się dało. Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo ważny. Polki chciały wygrać, lecz my chyba jeszcze bardziej, dlatego wygrałyśmy i czekamy na jutrzejsze spotkanie. Nie denerwowałyśmy się przed tym meczem, gdyż wiedziałyśmy, że jest zbyt ważny.

Gulden Kayalar – (zawodniczka rep. Turcji): Grałyśmy dziś bardzo dobrze, gdyż czułyśmy, że mamy szansę znaleźć się nawet wśród najlepszych ośmiu zespołów świata. Mam nadzieję, że wygramy jutro.Resat Yaziciogullari – (trener rep. Turcji): Graliśmy przeciwko mistrzyniom Europy z 2003 i 2005 roku. Wiedzieliśmy jak dobry jest to zespół i bardzo chcieliśmy z nimi wygrać. Gratuluję moim zawodniczkom świetnej pracy.

Joanna Mirek: Przegrana w dzisiejszym meczu pozbawiła nas możliwości gry o miejsca 9.- 12. Te mistrzostwa były w naszym wykonaniu fatalne, jednak mamy teraz rok, aby poprawić grę przed kolejną imprezą międzynarodową.

Natalia Bamber: Nikt chyba nie umie powiedzieć czemu przegrałyśmy ten mecz. Może chciałyśmy wygrać za bardzo. Jednak to się nie udało i mistrzostwa się dla nas skończyły.

Ireneusz Kłos: Przegrana w tym meczu wyklucza nas z dalszej gry wśród najlepszych zespołów świata. Ten mecz pokazał, że mamy mentalny problem. Jest o czym rozmawiać, ale zrobimy to po powrocie do Polski. To normalne, że po tak dramatycznej porażce, aż zawirowało mi w głowie. Wina leży po stronie trenera, jednak przez całe mistrzostwa o tym nie myślałem. W mojej głowie były tylko myśli o zwyciężaniu i byciu jak najlepszym.

Magdalena Śliwa: Myślę, że dzisiejszy mecz w porównaniu do poprzednich, wyszedł lepiej. Próbowały nawiązać walkę, a Iza nie robiła takich błędów jakie jej się zdarzały wcześniej. Zdecydowanie jednak brakowało obrony, z której można było wyprowadzić atak. Turczynki nawet z niedokładnych piłek atakowały z całej siły. Konsekwencją słabego ataku jest to, że mamy niedokładne przyjęcie. Wtedy Iza nie może grać szybkich, kombinacyjnych piłek. W naszej drużynie nie ma w tym momencie zawodniczki, która ma tyle siły, aby oprzeć atak na bloku przeciwniczek.

Andrzej Niemczyk: Powiedziałbym, że mimo iż Iza Bełcik grała lepiej niż poprzednio, zabrakło konsekwencji. Trzeba było grać więcej Kamilą Frątczak i pod nią ustawić kombinacje, gdyż dziś w ataku Kamili szło bardzo dobrze. Niewątpliwie dziewczyny nie są w formie, grają słabo i to widać w każdym meczu. Nie można tutaj powiedzieć jednak, że Turczynki są słabe, gdyż pokazały już nie raz, że mogą wygrywać z najlepszymi – Rosją i Włochami.

Krzysztof Wanio – (TV Polsat): Przegrywamy te mistrzostwa z solidnymi średniakami tak naprawdę. Zagraniczni dziennikarze i osoby związane z siatkówką są zdziwione takimi wynikami naszej reprezentacji. Nasz zespół stracił charakter. Teraz nastąpi zapewne polowanie na czarownice i szukanie winnego tej sytuacji. Tak naprawdę teraz każdy, poczynając od siatkarek, łącznie z trenerami, prezesami, powinien uderzyć się w pierś i przyznać co zrobił nie tak.

źródło: fivb.org, inf. własna, Telewizja Polsat

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved