Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. E: Kuba pokonała Koreę Płd.

MŚ gr. E: Kuba pokonała Koreę Płd.

Reprezentantki Kuby łatwo pokonały Koreę Południową i wciąż zachowują szansę na półfinał MŚ. Muszą jednak jutro wygrać z Polkami a potem liczyć na korzystne wyniki spotkań w gr. E.

Po tej porażce z reprezentacją Kuby Koreanki straciły już szansę na grę w Osace i zostaną sklasyfikowane na miejscach 13-16.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnych zagrywek Nancy Carrillo sprawiających mnóstwo kłopotów koreańskiej obronie oraz wspaniałych ataków z środka Yenisei Gonzalez. Kubanki szybko objęły prowadzenie 6:2, ale później obudziły się Azjatki – blok Kim Se-Young, as serwisowy i czujna gra na siatce rozgrywającej Kim Sa-Nee – i po chwili mieliśmy remis 6:6. Koreanki walczyły jak równy z równym, wyróżniała się 18-letnia Kim Yeon-Koung, po ataku której na druga przerwę techniczną Azjatki zeszły z prowadzeniem 16:15. Dwa punkty zdobyła Han Song-Yi i publiczność zaczęła wierzyć w to, że Kubanki mogą przegrać tego seta i całe spotkanie. Ale podopieczne trenera Calderona doprowadziły do stanu 19:18 dla Korei, a następnie zdobyły 7 punktów z rzędu wygrywając seta do 19. Okupiły to jednak kontuzją Daimi Ramirez, która musiała opuścić parkiet.

W drugim secie od prowadzenia 8:5 rozpoczęły Kubanki. Grę Koreanek ożywiło wejście 16-letniej Bae Yoo-Na, ale Azjatki nie miały pomysłu na szybkie i efektowne ataki przeciwniczek. Na boisku pojawiła się rozgrywająca Mesa, która urozmaiciła grę. Kubanki systematycznie powiększały przewagę, a set zakończyła (25:14) zagrywką po siatce Gonzalez. W trzecim secie zagrywki z wyskoku Mesy szybko doprowadziły do wyniku 6:0 dla Kuby. Koreanki przegrywały już 3:10, ale dobra gra Kim Yeon-Koung pozwoliła zmniejszyć straty do czterech punktów. Jednak Kubanki kontrolowały już przebieg spotkania do końca i pewnie wygrały trzeciego seta do 22.

Znałem wagę tego zwycięstwa przed meczem i dobrze się do niego przygotowałem – powiedział po spotkaniu Felipe Calderon, trener kubańskiego zespołu. – To było nasze trzecie spotkanie z rzędu z azjatyckim zespołem, dlatego byliśmy przygotowani na to, że piłki będą wracać. Koreanki wspaniale grają w obronie.

Kubanki są od nas silniejsze i wyższe – powiedział trener Korei, Kim Myeong-Soo. – Ciężko było znaleźć receptę na ich silne ataki. Byliśmy przygotowani na obronę, ale nie wszystko dziś dobrze funkcjonowało. Kim Yeon-Koung ma kontuzję i nie była w pełni sił na dzisiejszy mecz, ale i tak wiele pokazała. Mam nadzieję, że będzie grała coraz lepiej.

Korea Płd. – Kuba 0:3 (19:25, 14:25, 22:25)

Korea Płd.: Kim Sa-Nee, Kim Yeon-Koung, Han Song-Yi, Jung Dae-Young, Hwang Youn-Yoo, Kim Se-Young, Kim Hae-Ran (l) oraz Nam Jie-Youn, Kim Ji-Hyun, Han Soo-Ji i Bae Yoo-Na

Kuba: Ruiz, Santos, Carillo, Gonzalez, Ramirez, Calderon, Arredondo (l) oraz Ortiz i Mesa