Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. E: Kolejne szybkie zwycięstwo Włoszek

MŚ gr. E: Kolejne szybkie zwycięstwo Włoszek

Mistrzynie świata z 2002 roku ograły reprezentację Tajwanu bez problemu, w szybkich trzech setach. Zespół Italii wręcz rozgromił swoje przeciwniczki, nie dając im najmniejszych szans.

Pierwszego seta rozpoczęły bardzo dobrze Włoszki, a przede wszystkim Rinieri-Dennis, Francesca Piccinini oraz Sara Anzanello, dzięki którym zespół wyszedł na prowadzenie 8:6. Bardzo szybko reprezentacja Italii wyszła na wysokie prowadzenie 19:11, a była to zasługa solidnego bloku i bezlitośnie mocnego ataku. Wu Hsiao Li starała się osłabić włoską obronę atakami wykonywanymi z głębi boiska, jednak przewaga Włoszek była już tak duża, że szybko Francesca Piccinini doprowadziła do zakończenia pierwszej partii 25:15.

Tą skuteczną grę Włoszki kontynuowały od początku drugiego seta, a na siatce królowała Sara Anzanello. Lin Ching robiła co mogła, aby wybronić atomowe ataki zespołu Italii, jednak zagrożenie było ze wszystkich stron. W fantastyczny sposób Włoszki wyszły na prowadzenie 16:8. Tajwankom nie pomagały tym razem, ani obrona, ani wyczucie w bloku. Włoszki niemalże dokonywały egzekucji na swoich przeciwniczkach. Elisa Togut zdobyła 24. punkt dla swojego zespołu, zaś dzieła dokończyła Francesca Piccinini.

Trzecia, ostatnia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. W zespole Tajwanu bardzo dobrze spisywały się Chen Mei Ching oraz Lin Ching, dzięki którym zespół wyszedł na prowadzenie 8:6. Spotkało się to z niesamowitą, błyskawiczną odpowiedzią ze strony Włoszek. Podopieczne Massimo Barbolini szybko zdobyły przewagę 19:11 i nim Tajwanki się obejrzały, już miały piłkę setową w górze. Seta zakończyła Sara Anzanello wynikiem 25:14.

Tajawan – Włochy 0:3 (15:25, 13:25, 14:25)

Tajwan: Chen Mei Ching, Kou Nai Han, Chen Shu Li, Lin Ching I, Tseng Hua Yu, Wu Hsiao Li

Włochy: Rinnieri-Dennis, Togut, Anzanello, Paggi, Piccinini, Lo Bianco, Cardullo (L)

Chen Shu Li – (kapitan rep. Tajwanu): W drugiej rundzie mistrzostw, wszystkie zespoły są bardzo mocne i mają wysokie zawodniczki. Ponownie nie miałyśmy na tyle doświadczenia, aby zwycieżyć. To był bardzo trudny mecz, jednak wyciągnęłyśmy z niego dobrą lekcję.

Lin Kuang Hung – (trener rep. Tajwanu): Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo trudny, gdyż nie mamy doświadczenia w grze przeciwko zespołom europejskim. Jednak moje zawodniczki dały z siebie wszystko, a nawet wiecej. Aby wygrywać z zespołami pokroju Włoch, musimy wzmocnić blok i przyjęcie. Takie mecze jak ten mają nas tego nauczyć.

Simona Rinieri-Dennis – (kapitan rep. Włoch): To był bardzo dobry mecz. Od początku zmierzałyśmy prosto do zwycięstwa.

Eleonora Lo Bianco (Włochy): Od samego początku utrzymywałyśmy swój rytm gry. Szczególnie w pierwszym i trzecim secie zdobywałyśmy dużo punktów seriami. Mamy nadzieję, że powtórzymy taki wynik jutro.

Massimo Barbolini – (trener rep. Włoch): Cieszę się, ponieważ dziewczyny zagrały dobry mecz, nie pozwalając swojej koncentracji na uśpienie się. Jest to dla nas ważne, aby rozgrywać tego typu mecze. To udowadnia naszą siłę.