Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kim i Bea: przyszłość Korei

Kim i Bea: przyszłość Korei

Japoński mundial nie jest dla reprezentacji Korei Południowej udany. Siatkarki tego kraju już w poniedziałek zakończą udział w mistrzostwach. Ale przyszłość tej ekipy wygląda optymistycznie.

Złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie w roku 2012 jest marzeniem dwóch najmłodszych siatkarek Korei: Kim Yeon-Koung i jej koleżanki jeszcze z czasów szkolnych Bae Yoo-Na. Nastoletnie siatkarki (18 i 16 lat) już teraz stanowią o sile swojego zespołu, będąc jednocześnie najmłodszymi zawodniczkami w mistrzostwach.

Wydaje mi się, że za rok, dwa Korea będzie naprawdę silnym zespołem – twierdzi Kim.Igrzyska Olimpijskie w Atenach oglądałyśmy w telewizji. Teraz chcemy zagrać w Pekinie. To byłoby nasze pierwsze doświadczenie z tego typu imprezy, ale naszym marzeniem, jesteśmy zdeterminowane, żeby to osiągnąć, jest złoty medal na następnej olimpiadzie – mówi Bea, która jeszcze przez rok będzie uczennicą szkoły średniej w Suwon.

Obie siatkarki są jednymi z pięciu zawodniczek wywodzącymi się z suwońskiej szkoły. Pozostałe trzy to siostry Han Yoo-Mi i Han Song-Yi oraz leworęczna atakująca Hwang Youn-Joo. Siatkarki uważają, że to zbieg okoliczności, że wszystkie uczęszczają do tej samej szkoły średniej.

źródło: fivb.org, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved