Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Valentina Fiorin: Nasz zespół jest spokojny

Valentina Fiorin: Nasz zespół jest spokojny

Po porażce w meczu inauguracyjnym i sześciu szybkich zwycięstwach w dwóch rundach, zespół Włoch podąża prostym kursem do półfinałów Mistrzostw Świata. Ale Azzure zachowują spokój i starają się myśleć bardzo trzeźwo o przyszłości.

Czujemy, że możemy awansować do półfinałów, jednak nigdy nie możemy być tego pewne – mówi Valentina Fiorin, jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek – Musimy jeszcze pokonać Tajwan i Japonię w tej rundzie, a to przecież dwa najlepsze zespoły z grupy A z poprzedniej rundy.

Tawjan i Japonia to zespoły grające szybką grę, znacznie szybszą niż drużyny z Europy. Z Japonią grałyśmy kilkakrotnie w tym roku, więc wiemy jak z nimi grać. Jesteśmy gotowe na ten pojedynek. – dodała Fiorin.Mistrzynie Świata z 2002 roku przegrały dotychczas tylko jeden mecz, z Serbią i Czarnogórą, jednak potem we wspaniałym stylu wygrały pozostałe spotkania.

Mogę powiedzieć, że gramy póki co na 85%, są więc jeszcze w nas większe możliwości. W drugiej rundzie z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Jesteśmy ze sobą bardzo blisko i zachowujemy spokój. Oczywiście czujemy presję, aby obronić tytuł.

Fiorin uważa, że na tym etapie Włoszki są w stanie pokonać każdy zespół. – Jeśli zagramy jak umiemy najlepiej, jesteśmy w stanie obronić tytuł. Brazylia jest bardzo silna i w tym oraz tamtym roku nie wygrałyśmy z nimi. Wygrałyśmy natomiast z Rosją rok temu 3:2. Wszystko jest możliwe – kończy zawodniczka.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved