Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Szansa na lepsze czasy dla siatkarek ŁKS-u?

Szansa na lepsze czasy dla siatkarek ŁKS-u?

Zniechęcony futbolem Mirosław Stasiak zamierza zostać sponsorem siatkarek ŁKS-u. Prowadził już wstępne rozmowy z działaczami łódzkiego klubu. Stasiak, wraz z dyrektorem ŁKS-u, Mirosławem Wróblewskim, będą kontynuować rozmowy w Krakowie, gdzie piłkarze ŁKS-u zagrają z Wisłą.

Mam dość futbolu, ale nie sportu – powiedział Mirosław Stasiak. – Nadal chcę pomagać sportowcom finansowo. Zainteresowałem się losem siatkarek ŁKS i widzę, że współpraca przyniesie korzyści obu stronom.

Mirosław Stasiak znany jest kibicom sportowym w województwie łódzkim. Sponsorował m.in. trzecioligową wówczas drużynę z Gomunic, następnie przeniósł swoje pieniądze do Opoczno, gdzie wspomagał w II lidze tamtejszą Ceramikę. Mirosław Stasiak w lutym 2004 roku przeniósł swój klub z Opoczna do Ostrowca. Zespół przyjął nazwę Stasiak KSZO, od stycznia 2005 roku klub figuruje jako KSZO Sportowa Spółka Akcyjna. Stasiak jest jego właścicielem, obecnie ma w nim 99 procent udziałów, 1 procent należy do Ceramiki Opoczno. Wszystko wskazuje na to, że jego przygoda z ostrowiecką piłką wkrótce się skończy. Ostatnio jego nazwisko pojawiło się przy okazji prokuratorskiego śledztwa dotyczącego korupcji w piłce nożnej.Siatkarki ŁKS po spadku do II ligi rozeszły się do innych klubów. Zespół powstał od nowa w oparciu o juniorki UKS SMS Łódź, przed którymi postawiono zadanie utrzymania się w II lidze. Ku zaskoczeniu obserwatorów młode siatkarki ŁKS po wodzą Krzysztofa Świty radzą sobie całkiem przyzwoicie i mają duże szanse na realizację tego celu.

źródło: Dziennik Łódzki, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved