Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Kuba nie chce grać z kadrą Raula Lozano

Przed MŚ: Kuba nie chce grać z kadrą Raula Lozano

Trener Raul Lozano utajnił przebieg sparingu, jaki polscy reprezentanci rozegrali z zespołem mistrzów Japonii. To był pierwszy sprawdzian z trzech planowanych przez szkoleniowca polskiej drużyny, przed rozpoczęciem mistrzostw świata.

Drugi, z reprezentacją Kuby, stoi pod znakiem zapytania.

Kubańczycy umówili się z nami, ale teraz twierdzą, że przyjazd do Sakai jest dla nich niewygodny. Rozmowy trwają, ale szanse na odbycie sobotniego spotkania są niewielkie. – mówi kierownik reprezentacji Witold Roman.Nasi zawodnicy nie mają jednak powodów do narzekań z powodu odwołania tego sparingu, bowiem dwukrotnie, a nie jak planowano – tylko raz, zmierzą się z aktualnymi mistrzami olimpijskimi Brazylią. Wspólne treningi, w trakcie których rozegrane zostaną mecze sparingowe zaplanowano na poniedziałek i wtorek około godziny 16.30 czasu lokalnego (8.30 w Polsce).

Pierwsze spotkanie odbędzie się na obiektach Panasonic Osaka, na których do mistrzostw przygotowują się broniący tytułu „Canarinhos”, zaś dzień później w Sakai dojdzie do drugiego wspólnego treningu.

Już od tygodnia reprezentacja Raula Lozano trenuje w Osace. Przez kilka dni zmagała się przede wszystkim z aklimatyzacją. Selekcjoner, widząc problemy zawodników, nie chciał ich nadmiernie obciążać. Zarządził tylko jeden trening dziennie, w sobotę Polacy mieli wolne, a w niedzielę wybrali się na wycieczkę do Kioto. – Od poniedziałku obciążenia są już maksymalne – dwa treningi, o 10 i 17. Priorytetem jest przyjęcie i blok – opowiada Alojzy Świderek, asystent Lozano.

Selekcjonera wciąż najbardziej niepokoi zdrowie Mariusza Wlazłego, którego po meczach Ligi Mistrzów koledzy z drużyny musieli znosić z boiska. – Czuję się świetnie. Skurcze, mam nadzieję, minęły bezpowrotnie – zapewnia atakujący reprezentacji i Skry Bełchatów.

źródło: Gazeta Wyborcza, pzps.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved