Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: 8 x Resovia

PP: 8 x Resovia

Siatkarze Resovii już awansowali do finału Pucharu Polski, marzy im się jednak jeszcze jeden mocny akcent. - Chcemy jeszcze wygrać dwa razy z Avią Świdnik - mówi trener Jan Such.

Resoviacy udział w finale zabukowali sobie tydzień temu we Wrocławiu ogrywając dwukrotnie tamtejszą Gwardię. Mają na koncie sześć zwycięstw z rzędu. Jeżeli, zrealizują swój plan na ten weekend, czyli pokonają I-ligowca ze Świdnika, to seria kolejnych sukcesów zwiększy się do ośmiu i na pewno wygrają swoją grupę.

Świdniczanie są ostatnimi przeciwnikami rzeszowian w grupie trzeciej Pucharu.Cała „12”

W sobotę Such zabiera swoją drużynę do rodzinnego Jedlicza, gdzie jest wielu fanów siatkówki. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę w rzeszowskiej hali Podpromie.

Do Jedlicza zabieram „12” zawodników, w tym obu kadrowiczów – Łukasza Perłowskiego i Grzegorza Pilarza oraz Dusana Kubicę. Tylko chory Tomek Kozłowski zostaje w domu – informuje szkoleniowiec. – Na rozegraniu zastąpi chyba Piotr Łuka, ale decyzję o składzie podejmę na miejscu.

Cały czas ciężka praca

Pilarz i Kubica będą gotowi do gry, ale wyjdą na parkiet, tylko wtedy, kiedy będzie taka konieczność. Kilka dni temu rozpoczęli treningi.

Avia wygrała z Gwardią i Jastrzębiem. Tylko z nami przegrała oba spotkania. Pewnie zechce i nam sprawić nam psikusa, ale postaramy się, aby jej się to nie udało – dodaje Such. – Cały czas ciężko trenujemy, dlatego zawodnicy mogą być trochę „przecięci”. Jeszcze przez dwa tygodnie będziemy ostro zasuwać, potem nasilenie zajęć będzie znacznie mniejsze. Zawodnicy o tym wiedzą.

Taki jest plan

Po meczach z Avią, resoviacy będą przez 3 tygodnie tylko trenować, bo zrezygnowali z planowanego wyjazdu wcześniej na Węgry. Ostatnim sprawdzianami przed ligą będą dla nich turnieje w Radomiu (1-2 grudnia) z udziałem Delecty Bydgoszcz, Politechniki Warszawa i miejscowego Jadaru oraz tydzień później w Kędzierzynie (Mostostal, Częstochowa, Gwardia Wrocław).

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved