Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nikola Grbić: Zawsze na początek coś przegrywamy

Nikola Grbić: Zawsze na początek coś przegrywamy

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Belgradzie, Nikola Grbić poprosił dziennikarzy aby nie martiwili się, gdy zespół przegra pierwsze spotkanie. - Na początek dużych imprez zawsze coś przegrywamy - powiedział Grbić.

Trener reprezentacji Serbii i Czarnogóry, Igor Kolaković wierzy, że wszyscy zawodnicy są dostatecznie przygotowani i zmotywowani przed mistrzostwami świata i jak powiedział „zrobią wszystko aby zająć jak najlepsze miejsce”.

Myślę, że naszym atutem są indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników, ale również jedność całego zespołu. Motywacja nie będzie potrzebna. Mistrzostwa świata będą okazją dla niektórych zawodników do zakończenia pewnego etapu, a dla innych możliwością zakończenia gry z być może kolejnym medalem.Podczas mistrzostw świata jedna piłka czy dobry blok może zadecydować o zwycięstwie, ponieważ grają tam naprawdę znakomite zespoły. Nic nie przychodzi łatwo, na wszystko trzeba konsekwentnie zapracować. Zaczynamy o meczu z Rosjanami, to jeden z zespołów, który realnie myśli o złocie. Mają znakomitą zagrywkę i bloku. Na pewno prezentują wysokie umiejętności. – dodał Kolaković.

Kapitan Serbów, Nikola Grbić dodał: Wszyscy powtarzają, że jedziemy po złoto. To trochę ryzykowne. Podświadomie wszyscy w to wierzymy. Wszyscy jednak wiemy przeciwko komu gramy. Cieszę się, że wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi i mogą grać. Młodzi zawodnicy bardzo chcą się pokazać, dodają nam energii. Już graliśmy takie turnieje, mecz za meczem każdego dnia. Nie było czasu na trening, więc w meczach przeciwko słabszym zespołom grali nasi zmiennicy. Pierwszy mecz tak naprawdę nie znaczy wiele. Gdy zdobywaliśmy medale na ważnych imprezach zawsze na początek coś przegrywaliśmy. Nie jest ważne jak rozpoczniemy zmagania w Japonii, ale to jak je zakończymy.

Środkowy bloku serbskiej kadry, Andrija Gerić uważa natomiast, że pierwsze zwycięstwo, z Rosjanami może być dla zespołu bardzo ważne. – Zarówno Kazachstanu jak i Kanady właściwie nie znam. Wiem, że Kanadyjczycy mają solidny zespół. Tunezja nie powinna być problemem mimo, że prowadzi ich włoski szkoleniowiec. Przeciwko Korei najważniejsza będzie taktyka. W drugiej rundzie najsilniejsze będą Polska i Argentyna, jednak do spotkań z nimi jeszcze wiele czasu.

Serbowie wylatują do Japonii z Belgradu już w niedzielę.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved