Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Złotka, walczcie o igrzyska!

MŚ: Złotka, walczcie o igrzyska!

Na sukces w Japonii Polki nie mają już szans, ale w mistrzostwach świata powinny grać do końca, aby zachować dobrą pozycję w rankingu FIVB. Dodatkowym problemem są spekulacje na temat nowego szkoleniowca naszej kadry.

Jest to o tyle ważne, że miejsce w rankingu ma wpływ na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Mundial jeszcze się nie skończył, a sklasyfikowanym na dziewiątym miejscu Polkom już grozi, że wyprzedzą je Niemki, za ich plecami czają się również Holenderki.

W środę drużyna Ireneusza Kłosa poniosła kolejną kompromitującą porażkę. Po meczu zawodniczki i szkoleniowiec mówiły to samo. Że nie wiadomo, dlaczego są bez formy, że wpływ na ich dyspozycję ma m.in. nieobecność trenera Andrzeja Niemczyka. Milenie Rosner wyrwało się nawet, że ona chce już do domu i nie ma ochoty dalej grać. – A z tą zmianą szkoleniowca, to wcale nie była dobra decyzja. Czuć teraz brak trenera Niemczyka – stwierdziła przyjmująca.Katarzyna Skowrońska-Dolata dodała: – Zostałyśmy same, nie mamy wsparcia. Trudno się gra w takiej sytuacji. Trener Kłos nie może wam pomóc? – Nie jest chyba jeszcze na to gotowy.

Jedynie 19-letnia Paulina Maj, która znów weszła na kilka piłek, zachowywała spokój. – Jeszcze nie koniec, jeszcze możemy tu coś pokazać – stwierdziła. W sobotę mecz z Turcją, w niedzielę – z Kubą. Jeśli Polki nie wygrają obu spotkań, wrócą do kraju, kończąc turniej na miejscach 9-12.

Bonita następcą Kłosa?

Mistrzostwa się nie skończyły, ale szefowie PZPS już rozglądają się za następcą trenera Kłosa. Prawdopodobnie ogłoszą konkurs, władze związku sami chcą też składać propozycje kandydatom.

Wśród zagranicznych najbardziej chcieliby Marco Bonitę, trenera, który zdobył z Włoszkami mistrzostwo świata, ale rozstał się z drużyną tuż przed mundialem. Powodem były surowe metody prowadzenia zespołu, przeciwko czemu zbuntowały się najstarsze zawodniczki.

Z polskich trenerów poważnym kandydatem był jeszcze niedawno Jerzy Matlak, pracujący ostatnio w Nafcie Piła, ale w środę prowadził samochód, mając 2,54 promila alkoholu we krwi.

W grę wchodzi też wariant z ponownym zatrudnieniem Andrzeja Niemczyka, co dzieli działaczy PZPS, bo niedawny trener Złotek ma tyluż samo zwolenników, co przeciwników. Gdyby jednak ponownie powierzono mu drużynę, jego asystentem nie byłby już Kłos, ale Marian Kardas, obecnie asystent Kłosa.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved