Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mirosław Przedpełski: Niemczyk zawalił sezon

Mirosław Przedpełski: Niemczyk zawalił sezon

Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, całą winę za bardzo słabe wyniki siatkarek na japońskich mistrzostwach świata, w całości zwala na Andrzeja Niemczyka, którego zwolnił przed przygotowaniami do tej imprezy.

– Jestem rozczarowany. Mam duże zastrzeżenia do tego, jak trener Andrzej Niemczyk poprowadził drużynę w tym sezonie. Zostały popełnione błędy. Miał wolną rękę od nas przy tworzeniu programu przygotowań, który zresztą do tej pory się sprawdzał. Teraz jednak jego sytuacja psycho-fizyczna spowodowała wiele zawirowań. Mówił nam: <<Chwilę, nad wszystkim panuję>>, a my mieliśmy do niego pełne zaufanie. Tymczasem sezon został zupełnie zawalony – powiedział Przedpełski.

Prezes PZPS dał też do zrozumienia, że powrót Niemczyka na stanowisko trenera kadry kobiet nie wchodzi raczej w rachubę.Główny zainteresowany mówi natomiast: – Przeczytałem w prasie krytykę mojej pracy jako selekcjonera i zdanie, że to ja jestem odpowiedzialny za słabsze wyniki Polek w mistrzostwach świata. Teraz muszę powiedzieć jedno: biorę odpowiedzialność za te mistrzostwa na siebie. Nie chciałem obciążać odpowiedzialnością ani dziewczyn, ani Irka Kłosa. To, że na grę podczas mistrzostw nie miałem już wpływu, to zupełnie inna sprawa. Chciałem pojechać do Japonii po podleczeniu się, ale zarząd PZPS zdecydował inaczej. Szkoda, bo dziewczyny mają do mnie zaufanie.

Serce mi krwawi, gdy patrzę z jakim nastawieniem wychodzą na boisko: roztrzęsione, bez mentalnej siły. Marzą chyba tylko o tym, by uniknąć blamażu. Myślą o zachowaniu twarzy, nie o zwycięstwach. Nigdy nie były w takiej sytuacji – dodaje trener dwukrotnych mistrzyń Europy.

Miejsca 3-6 były w zasięgu. Naszą pracę z kadrą można prześledzić i stwierdzić, że proces budowy nowej drużyny szedł dobrze. Tym bardziej nie należy teraz urządzać sądu i pastwić się nad dziewczynami. Zbyt długo pracowaliśmy, by odzyskać silną pozycję, by teraz wszystko stracić – zakończył Andrzej Niemczyk.

źródło: Dziennik, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved