Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Mazur: Niemczyk sam sobie winien

Ireneusz Mazur: Niemczyk sam sobie winien

- To działania Andrzeja Niemczyka doprowadziły do jego odejścia ze stanowiska trenera kadry narodowej kobiet - mówi Ireneusz Mazur, trener PZU AZS Olsztyn. - On nie powinien był dopuścić do sytuacji, że musiał rozstać się z tą funkcją.

Ireneusz Mazur, jak większość ludzi ze środowiska siatkarskiego, ze smutkiem ogląda mecze reprezentacji Polski w mistrzostwach świata kobiet. – Być trzeba po prostu odchorować wszystko to co się działo z tym zespołem w ostatnich miesiącach – powiedział. – Odchorować, żeby zacząć budować nowy zespół.

Oczekiwania na pewno były inne niż rzeczywistość jaką oglądamy od kilku dni – mówi były trener męskiej reprezentacji. – Zdobywając dwa razy mistrzostwo Europy dziewczyny wysoko zawiesiły poprzeczkę. Przy okazji zapomnieliśmy, że w przeciwieństwie do męskiej siatkówki, geografia w jej kobiecej odmianie jest bardzo szeroka. Mamy teraz dyskomfort przy oglądaniu spotkań z udziałem polskiego zespołu. Na tę sytuację wpływ mają zawirowania jakie miały miejsce w przyszłości między niektórymi zawodniczkami i poprzednim trenerem. Wiele kontrowersji wywołał też sposób przygotowań prowadzony od początku sezonu.Zdaniem trenera Mazura najpoważniejszym obecnie problemem zespołu są kwestie mentalne. – Nie ma komu dźwignąć tego zespołu – powiedział olsztyński szkoleniowiec. – Dziewczyny, co widać nawet w telewizji, potrzebują pomocy. Nie ma natomiast kto jej udzielić. W zespole brakuje liderek takich jakimi były w ostatnich latach Małgorzata Glinka i Dorota Świeniewicz. Czy pomoc nadeszłaby, gdyby w Japonii był inny trener? To jest tylko gdybanie.

Ireneusz Mazur uważa, że drużynie trzeba pomóc i ratować jeszcze co się da. Drużyna może jeszcze zająć dziewiąte miejsce. – Pomóc można choćby dobrym słowem – mówi trener PZU AZS. – Krytykowanie przez dołowanie, szukanie sensacji jest niepotrzebne. Pomóżmy naszym siatkarkom.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved