Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Szkoda zespołu…

Szkoda zespołu…

- Bardzo trudno zatrzymać jest taki zespół jak Serbia i Czarnogóra, który odnosi na tych mistrzostwach same sukcesy - mówił po porażce w meczu z Serbią i Czarnogórą Ireneusz Kłos.

Zagraliśmy bardzo złe spotkanie. Nasza gra pozostawiała wiele do życzenia, nie potrafiliśmy dobrze serwować. Momentami w drugim secie było nieźle, ale ponieważ mój zespół popełnił więcej błędów niż rywalki, tą partię także przegraliśmy – mówił po meczu z Serbią i Czarnogórą Ireneusz Kłos, trener reprezentacji Polski.

W trzeciej partii dziewczyny nie wierzyły, że mogą w tym spotkaniu coś jeszcze ugrać. Bardzo trudno zatrzymać jest taki zespół jak Serbia i Czarnogóra, który odnosi na tych mistrzostwach pasmo sukcesów. W każdym kolejnym meczu Serbki popełniają coraz mniej błędów. Trudno mi było opracować odpowiednią strategię na ten zespół – dodał trener Kłos.Z każdym dniem mistrzostw świata siatkarek coraz smutniejszy jest trener Andrzej Niemczyk. – Mnie serce krwawi, to nie są te zawodniczki – powiedział po porażce z Serbią i Czarnogórą. Nie byłem z nimi na zgrupowaniu od września, nie wiem, co tam się dzieje. Serbki prawdopodobnie będą w półfinale, ale patrząc na ich grę, będzie to zasłużony awans – dodał.

Mnie jest szkoda tego zespołu. Można przegrać mistrzostwa świata, ale nie można przegrać drużyny. Ja chciałem jechać na te mistrzostwa świata, myślę, że moja obecność pomogłaby dziewczynom, przynajmniej psychicznie – zakończył Niemczyk.

Joanna Mirek: Bardzo trudno jest coś powiedzieć po kolejnym z rzędu przegranym meczu… nie mam nic do dodania.

Vesna Citaković (kapitan Serbii i Czarnogóry): To nasze siódme zwycięstw z rzędu. Polki walczyły twardo, dobrze grały blokiem i broniły w polu. Jednak po drugiej przerwie technicznej w każdym secie to my byłyśmy lepsze i wygrywałyśmy.

Ivana Djerisilo (skrzydłowa Serbii i Czarnogóry): To dla nas wielkie zwycięstwo, odniesione przecież nad mistrzyniami Europy. Jestem pewna, że utrzymamy ten poziom gry aż do półfinałów, i mam nadzieję, że zagramy w meczu finałowym.

Zoran Terzić (trener Serbii i Czarnogóry): Do tej pory patrzyliśmy na Polskę jako na zespół będący dla nas wzorem. Chcięliśmy odnosić takie sukcesy jak Polska i grać tak jak ta ekipa. Jestem niezwykle szczęśliwy, że osiagnęliśmy taki poziom, iż możemy skutecznie rywalizować z każdym zespołem na świecie.

źródło: FIVB, onet.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved