Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Siatkarki grają turniej Pucharu Polski w Bydgoszczy

Siatkarki grają turniej Pucharu Polski w Bydgoszczy

Wreszcie jest okazja zobaczyć w akcji siatkarki Centrostalu/Focus Park, gdy w sobotę i niedzielę zagrają w Łuczniczce mecze w trzecim turnieju eliminacyjnym PP. To pierwsze w Bydgoszczy mecze czwartej drużyny minionego sezonu.

Do tej pory zawodniczki Piotra Makowskiego popisywały się na wyjazdach. Miały czym bo sparingi i dwa pierwsze turnieje eliminacyjne Pucharu Polski pokazały, że są w znakomitej formie. Wygrywają wszystko. W sześciu spotkaniach pucharowych straciły zaledwie dwa sety. Tydzień temu w Białymstoku pokonały Naftę Piła, Gedanię i AZS Pronar Białystok po 3:0.

– [q]To efekt naszej ciężkiej pracy. Tworzymy zespół na boisku i poza nim, Forma jest dobra. Bardzo dobrze układa się współpraca z rozgrywającą Agnieszką Śrutowską, która w minionym sezonie grała mniej, a teraz jest pierwszym reżyserem gry[q] – mówi Ewa Kowalkowska, kapitan drużyny.Bydgoszczanki zapewniły sobie już awans do finału Pucharu Polski. – Dla nas to ważne, żeby pokazać się teraz równie dobrze przed własnymi kibicami – tłumaczy szkoleniowiec Centrostalu/Focus Park. A przypomnijmy, że fani siatkarek zobaczą je w Łuczniczce. Do tej hali przeprowadziły się już na stałe. – Chcemy, żeby Łuczniczka zapełniała się kibicami siatkówki. Graliśmy w Pałacu Młodzieży, hali SP 67 w Fordonie i na Astorii. Nadszedł czas na Łuczniczkę. Bydgoszczanie, podczas sierpniowej World Grand Prix udowodnili, że potrafią zapełnić tę halę podczas meczów żeńskiej siatkówki – powiedział wczoraj wiceprezes klubu Waldemar Sagan.

Sobotnie i niedzielne spotkania pucharowe będą też okazją do sprawdzenia, w jakiej formie jest Bułgarka Iljana Goczewa, gwiazda bydgoskiej drużyny przed rokiem, która wróciła do naszego zespołu i obejrzenia Doroty Ściurki – nowego nabytku Centrostalu/Focus Park. Mecze odbędą się na specjalnej siatkarskiej wykładzinie, które klub wypożyczył na Puchar Polski. Czynny też będzie telebim, zakupiony przez miasto dla Łuczniczki.

Bilety – 5 zł na dwa kolejne mecze, młodzież ucząca się i studenci wchodzą za darmo

Harmonogram turnieju

sobota*

10.00
Centrostal/Focus Park - Gedania
Nafta Piła - AZS Pronar Białystok

17.00
AZS Pronar - Gedania
Centrostal/Focus Park - Nafta

niedziela

10.00
Nafta - Gedania
Centrostal/Focus Park - AZS Pronar

* początek drugich spotkań
  pół godziny po rozpoczęciu poprzedniego

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved