Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Siatkarki Energi Gedania jadą do Bydgoszczy

Siatkarki Energi Gedania jadą do Bydgoszczy

Gdańszczanki wystąpią w weekend w bydgoskim turnieju Pucharu Polski. Na razie grają w tych rozgrywkach znakomicie. Po trzech turniejach zajmują w swojej grupie drugie miejsce, tuż za silnym Centrostalem Bydgoszcz.

Właśnie z zespołem gospodarzy Energa Gedania zagra pierwszy mecz i z pewnością będzie on najtrudniejszy. W tym sezonie zespół Leszka Milewskiego grał z Centrostalem kilkakrotnie, ale ani razu nie wygrał. – Zdobyliśmy jednak dwa sety w sparingu i jednego w meczu Pucharu Polski – wylicza Milewski. – W tym spotkaniu najważniejsze będzie jednak podjęcie walki, nie możemy przegrać już w szatni – dodaje trener.

Gedania pojedzie do Bydgoszczy bez Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej, która podpisała w środę kontrakt w Gdańsku. Niemczyk-Wolska ma jeszcze zaległości treningowe. Na szczęście kontuzję wyleczyła już Marta Szczygielska, a Aleksandra Kruk trenuje już coraz mocniej.Najważniejsze będą mecze z Naftą Gaz Piła i AZS Białystok, bo właśnie z tymi zespołami gdańszczanki walczą o drugie miejsce w grupie. Awans zapewnią sobie bowiem dwa najlepsze zespoły, a trzeci będzie musiał stoczyć korespondencyjny pojedynek z drużynami z innych grup. Promocję otrzymają tylko najlepsze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved