Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. E: Japonia wygrała z Turcją

MŚ gr. E: Japonia wygrała z Turcją

W ostatnim dzisiejszym meczu grupy E, Japonia pokonała ekipę Turcji 3:1. Przegrana Turczynek jest korzystna dla naszej reprezentacji, bo zwiększa jej szansę na zajęcie 6. miejsca w grupie i pozostanie w Japonii.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrónanej gry z obu stron. Wśród Turczynek prym wiodły Natalia Hanikoglu i Neslihan Darnel, po japońskiej stronie rónoważyła je Sachiko Sugiyama. Po pierwszej przerwie technicznej niewielką przewagę osiągnęły Turczynki prowadząc 10:7. Azjatki szybko się pozbierały i po bloku na Neslihan Darnel schodziły na przerwę techniczną prowadząć 16:14. Po przerwie Japonki kontynuowały dobrą grę. Kiedy po asowej zagrywce Miyuki Takahashi prowadzenie Azjatek wzrosło do 19:14, turecki szkoleniowiec poprosił o czas. Siatkarki z nad Bosforu zdołały doprowadzić do wyrównania, jednak po dramatycznej końcówce to Japonki świętowały zwycięstwo w secie 30:28.

Turczynki nie załamały się i na następną partię wyszły skoncentrowane. Co prawda na pierwzą przerwę schodziły przegrywając 5:8, ale niedługo później po bloku Hanikoglu na Araki doprowadziły do remisu, a druga przerwa odbyłą się już przy ich jednopunktowym prowadzeniu. Turczynki zdołały dowieźć przewagę do końca seta, mimo doskonałej grze libero Japonii Sugayamy. Set kończy się autowym atakiem Araki – Turcja wygrywa 25:22 doprowadzając w meczu do remisu 1:1.

Trzeci set przez długi czas był bardzo wyrównany. Po drugiej przerwie technicznej był remis 16:16. Ten stan utrzymywał się jeszcze do wyniku 23:21, kiedy to dwa punkty zdobyła [/b]Takahashi[/b]. Resztę zrobił japoński blok. 25:21 dla Japonii i w meczu 2:1.

Ostatni set od początku do końca należał do zawodniczek kraju kwitnącej wiśni. Japonki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i nie oddały jej już do końca. Set podobnie jak poprzednią partię zakończył udany blok Azjatek, które wygrały 25:17, a cały mecz 3:1.

Japonia – Turcja 3:1 (30:28, 22:25, 25:21, 25:17)

Składy:

Japonia: Takeshita, Takahashi Miyuki, Sugiyama, Araki, Kimura, Ochiai, Sugayama (l) oraz Takahashi Midori, Oyama, Horai

Turcja: Ozcelik Ozlem, Ozbek Aysun, Hanikoglu Natalia, Gumus Esra, Agca Elif, Darnel Neslihan, Kayalar Gulden (L) oraz Hakyemez Deniz, Erdem Eda

Po meczu powiedzieli:

Resat Yaziciogullari (trener Turcji): Gratuluje zewycięstwa Japonii, a także mojemu zespołowi, za to że zagrał najlepiej jak potrafił. Dziś wieczorem obejrzymy taśmę z tego meczu, bo w końcówkach podjęto wiele decyzji z którymi się nie zgadzamy. Wierzymy i szanujemy sędziów, dlatego zobaczymy czy mamy rację czy nie. To samo przydarzyło się jednak w meczu z Serbią i Czarnogórą.

Shoichi Yanagimoto (trener Japonii): Pokazaliśmy nasz potencjał. Przed meczem z Turcją długo analizowaliśmy ich mecz z Tajwanem i doszliśmy do wniosku, że powinniśmy się skupić na ataku Neslihan Darnel.