Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > MMKS lepszy od Skry w zaległym meczu

MMKS lepszy od Skry w zaległym meczu

Siatkarki z Bełchatowa przed własną publicznością uległy sporo lepszym rywalkom z Dąbrowy. Przed meczem oba zespoły miały po 9 punktów, więc tym cenniejszy to sukces dla MMKSu.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia bełchatowianek, jednak szybko zostało ono zniwelowane przez siatkarki z Dąbrowy. Co więcej, po udanym ataku i zablokowaniu Katarzyny Romanów , to one uzyskały przewagę. Do stanu 11:11 obydwie drużyny grały na wyrównanym poziomie, ale wtedy coś zacięło się w bełchatowskich szeregach i gospodynie straciły trzy punkty pod rząd. Nie pomógł nawet czas wzięty przez trenera. Sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli bełchatowiankom i przegrywały już 18:12. Trener dokonał trzech zmian, ale i to nie polepszyło sytuacji. Przy stanie 20:15 zawodniczki z Bełchatowa chyba przestały już wierzyć w swoje siły, zdobywając tylko jeden punkt. MMKS wygrał gładko do szesnastu.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, od prowadzenia bełchatowianek. Dobry atak Katarzyny Jarczewskiej oraz as Barbary Sikory sprawiły, że było już 4:1 dla Skry. Wtedy pojedynczy blok wystawiła Urszula Jędrys – Szynkiem , ale nie było to początkiem odrabiania strat przez przyjezdne. Przy stanie 8:4 o czas dla swojej drużyny poprosił trener MMKSu. Ta przerwa jednak bardziej przydała się gospodyniom, które w pięknym stylu zdobyły dwa kolejne punkty. W tym momencie nastąpił zryw ich przeciwniczek, które zdobyły cztery "oczka" pod rząd. Gospodynie jednak nie dały odebrać sobie prowadzenia, konsekwentnie zdobywając kolejne punkty m.in. dzięki blokowi, który w końcu zaczął działać w bełchatowskiej drużynie. W tej partii z dobrej strony pokazała się Zuzanna Matusova , która skutecznie atakowała i blokowała. Bełchatowianki zakończyły set do osiemnastu, po bardzo mocnym ataku Katarzyny Jarczewskiej.

Trzecia część meczu zapowiadała się podobnie jak druga, wygraną gospodyń. Prowadziły już 9:3, gdy za Ewelinę Sieczkę , weszła Małgorzata Lis . Przyjezdne skoncentrowały się i chwilę potem od przeciwniczek dzielił je już tylko punkt (10:9). Od tego momentu przez bardzo długi czas trwała walka punkt za punkt. W bełchatowskiej drużynie źle zaczął funkcjonować odbiór, coraz częściej myliła się libero – Anna Dudek . Mimo to gospodynie ciągle utrzymywały jednopunktową przewagę. Po zablokowaniu Barbary Sikory przez chwilę na prowadzeniu były nawet zawodniczki z Dąbrowy (18:17). Mimo, że bełchatowianki chwilę potem znów prowadziły trzema punktami, końcówka seta należała do przyjezdnych, które niespodziewanie wygrały seta do dwudziestu trzech.

Ostatnia odsłona tego spotkania rozpoczęła się wysokim prowadzeniem MMKSu (7:2). Coraz częściej blokowana była jedna z lepszych bełchatowskich zawodniczek – Katarzyna Jarczewska. Szybko zrobiło się 11:4. Wtedy jednak, dzięki błędom przeciwniczek oraz dobrej grze w bloku bełchatowianki doprowadziły do remisu 13:13. Przez pewien czas siatkarki z Dąbrowy wychodziły na dwu, trzypunktowe prowadzenie, a zaraz potem gospodynie wyrównywały wynik. Tak było do stanu 24:23, kiedy to pierwszą piłkę meczową miały zawodniczki MMKSu. Decydujący, dwudziesty ósmy punkt zdobyły dopiero po autowym ataku siatkarek Skry, wygrywając tym samym całe spotkanie 3:1.

Skra Bełchatów – MMKS Dąbrowa Górnicza 1:3

(16:25, 25:18, 23:25, 26:28)

Skłądy:

Skra Bełchatów: Judyta Szulc, Barbara Sikora, Zuzanna Matusova, Katarzyna Romanów, Katarzyna Jarczewska, Agnieszka Rajkowska, Anna Dudek (l) oraz Danuta Zagojska, Paulina Wlazły, Małgorzata Jeromin

Dąbrowa Górnicza: Anna Białobrzeska, Urszula Jędrys- Szynkiel, Małgorzata Lis, Ewa Matyjaszek, Ewelina Sieczka, Krystyna Tkaczewska (l) oraz Andrea Pavelkova, Marzena Wilczyńska, Izabella Kunc