Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mirosław Przedpełski: Nie chcemy wojny

Mirosław Przedpełski: Nie chcemy wojny

- W przyszłym roku przygotujemy specjalny regulamin reprezentanta Polski. Taka sytuacja, jaka przytrafiła się z Gosią Glinką i Agatą Mróz, nie będzie miała miejsca – mówi po publikacji "Sportu" prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski.

Wczoraj informowaliśmy o „dziwnych” urazach Małgorzaty Glinki-Mogentale i Agaty Mróz, które uniemożliwiają występy obu zawodniczkom w reprezentacji, ale nie wykluczają ich ze skutecznej gry w lidze hiszpańskiej. Tekst wywołał w całym środowisku wielkie poruszenie. Działacze, trenerzy, zawodniczki i kibice szeroko komentowali zaistniałą sytuację. O kilka słów postanowiliśmy poprosić prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosława Przedpełskiego.

Jak pan wytłumaczy zachowanie Glinki i Mróz?Obie dziewczyny są przemęczone. I o tym fakcie nie ma sensu dyskutować. Obiecały, że się będą oszczędzać w lidze hiszpańskiej. I tyle. Nigdy nie mówiły, iż nie będą grać w swoim klubie.

Oszczędzać? Glinka w dwóch ostatnich meczach wywalczyła 50 pkt.

Ale nie porównujmy ligi hiszpańskiej do mistrzostw świata. Inna gra, inne obciążenia, inny poziom.

Nie dotrzymuje słowa. Czy nie należałoby jej ukarać?

Nie chcę wojny. Jeżeli rozpoczniemy nagonkę na Gośkę, to być może już nigdy nie będzie chciała pomóc w kadrze. Czy na tym nam wszystkim zależy?

Jest więc traktowana na szczególnych warunkach.

W końcu od dziesięciu lat gra w kadrze, wiele dla Polski zrobiła, ma spore zasługi w rozwoju naszej siatkówki.

Rozumiem, że nie będzie reakcji ze strony PZPS. Zgadza się?

Tak. W tym roku już „odpuszczamy” ten temat. Ale w przyszłości się to zmieni. Opracujemy szczegółowy regulamin polskiego reprezentanta. Na wiosnę wszyscy kadrowicze, mężczyźni i kobiety, będą podpisywali ten dokument. Po co? Aby potem nie było nieporozumień. A kto nie będzie mógł spełnić naszych wymagań, pożegna się z reprezentacją.

Więcej w „Sporcie”

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved