Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Liga Światowa i Grand Prix w Rzeszowie?

Liga Światowa i Grand Prix w Rzeszowie?

fot. archiwum

Spotkania Ligi Światowej oraz turniej World Grand Prix kobiet w siatkówce, w Rzeszowie? Czemu nie. Jest duża szansa, aby zorganizować tam choć jeden z tych światowych turniejów.

Obydwa turnieje odbędą się w Polsce w przyszłym roku. O tym, że Polska będzie organizować ligę światową, było wiadomo już kilka miesięcy temu. Natomiast przyznanie nam World Grand Prix (odpowiednik LŚ w siatkówce kobiet) to informacja z ubiegłego tygodnia.

 

Wspólnie z Podkarpackim Związkiem Piłki Siatkowej zgłosiliśmy już chęć zorganizowania turnieju Ligi Światowej. Z tego, co wiem mamy bardzo duże szanse – mówi Ryszard Winiarski , wiceprezydent Rzeszowa. 

A co z turniejem w siatkówce kobiet?

 

Nie wiedziałem, że taki będzie w Polsce. Oczywiście też zgłosimy naszą kandydaturę. To przecież na naszej hali "złotka? wygrały eliminacyjne mecze z Niemkami a później zdobyły złoty medal. Tu również nasi siatkarze wywalczyli awans do mistrzostw świata – mówi Winiarski.

 

Rzeszów ma szansę na zorganizowanie turnieju. Kilka miast już o to zabiega. Najmocniej Bydgoszcz. Do połowy grudnia musimy wybrać konkretne miasto – mówi Katarzyna Kochaniak z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved