Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Krzysztof Felczak: Chcemy awansować do finału Pucharu Polski

Krzysztof Felczak: Chcemy awansować do finału Pucharu Polski

Już w najbliższy weekend J.W Construction AZS Politechnika Warszawa zmierzy się dwukrotnie z Jadarem Radom. Mecze te zadecydują o awansie do finału Pucharu Polski. - ...chcemy awansować do finału Pucharu Polski i mamy na to dużą szansę - mówi Krzyszyof Felczak.

Przed Wami wydaje się, że dwa najważniejsze mecze, z Jadarem o awans. Jak przygotowujecie się do tych spotkań?

Krzysztof Felczak: – Jestem przeciwny dzieleniu spotkań na ważne i mniej ważne. Takie twierdzenie oznaczałoby, że wszystkie spotkania które do tej pory rozegraliśmy były mniej istotne, a nie jest to oczywiście prawdą . Przed nami finisz rozgrywek i nie ukrywamy, że chcemy awansować do finału Pucharu Polski i mamy na to dużą szansę.Jadar nie jest faworytem, ale czy fakt walki o awans nie spowoduje nerwowego spięcia zawodników?

Jadar jest trudnym rywalem, o czym przekonaliśmy się grając u siebie. Ma bardzo wyrównaną 12, możliwości różnorakich zestawień wyjściowego składu, ma zawodników żądnych sukcesu. Ja żadnego przeciwnika, w szczególności Jadaru nie zamierzam lekceważyć. Nie sądzę, aby stawka spotkania sparaliżowała naszych zawodników. Jeśli zrealizujemy te elementy, w których nie wypadaliśmy ostatnio najlepiej, na przyzwoitym poziomie to stworzymy sobie szansę na sukces z Radomiem.

Jedziecie do Radomia po dwa zwycięstwa. Co więc będzie kluczem do sukcesu?

Poczynając od przyjęcia zagrywki, jeśli ono będzie stabilne i będzie pozwalało nam grać taką siatkówkę jaką byśmy sobie życzyli, to uważam, że to będzie jeden z kluczowych elementów, który ma nas doprowadzić do sukcesu. Drugim elementem na który zwracamy uwagę jest gra blokiem i układanie blokiem obrony. Jest to element, który różnie ostatnio pracował. Wierzę w to, że w meczach radomskich będzie to nasz atut i dzięki niemu będziemy mogli wiele spraw boiskowych rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Jak w drużynie wygląda sytuacja z kontuzjami? Czy Jurkiewicz i Szulc są gotowi do gry?

Wojtek próbuje już normalnie trenować i nie zgłasza nam żadnych dolegliwości, po tej drobnej niedyspozycji z ubiegłego tygodnia. Pozostałe historie są bez zmian – na pewno nie będzie Piotrka Szulca i Marka Siebecka.

Spisał: Adrian Komorowski, www.siatkowka.azspw.pl

źródło: As-Marca, inf. prasowa

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved