Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Krosno gotowe na turniej kadetów o puchar EEVZA

Krosno gotowe na turniej kadetów o puchar EEVZA

Przez trzy dni (28-30.11) Krosno będzie gościć cztery drużyny narodowe kadetów młodszych (rocznik 1991), które rywalizować będą o puchar EEVZA. W hali MOSiR-u do rywalizacji przystąpią reprezentacje Polski, Litwy, Estonii i Ukrainy.

Nasz kraj otrzymał organizację turnieju kadetów i postanowiliśmy, że odbędzie się on w Krośnie, które dysponuje tak pięknym obiektem sportowym i gdzie są wielkie tradycje siatkarskie – mówi prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, Wiesław Radomski. – Hala MOSiR-u spełnia wszystkie wymogi międzynarodowe. Mam nadzieję, że turniej kadetów nie będzie ostatnią międzynarodową imprezą siatkarską w Krośnie. Mogę zagwarantować, że nasza narodowa drużyna siatkarek zagości na Podkarpaciu, ale w jakim to będzie mieście trudno już teraz powiedzieć. Władze miasta muszą wystąpić z konkretną ofertą. Zainteresowanie organizacją meczów polskich reprezentacji kobiet i mężczyzn ze strony wielu miast w Polsce jest ogromne – twierdzi Radomski.

Mecze w turnieju o puchar EEVZA odbywać się będą o godz. 15 i 18. Wstęp będzie wolny.
Z kolei grupa kadetek (92′) prowadzona przez Andrzeja Urbańskiego i Dariusza Sobieraja wyjechała dzisiaj na Białoruś, gdzie w dniach 10-13 listopada uczestniczyć będzie w międzynarodowym mistrzostwach federacji EEVZA.

W turnieju rozgrywanym w białoruskich Baranowicach weźmie udział osiem zespołów: dwie reprezentacje gospodarzy – Białoruś 1 i Białoruś oraz drużyny z Estonii, Polski, Łotwy, Litwy, Rosji i Ukrainy.

Polki na turniej EEVZA:

Zuzanna Gluba, Aleksandra Forta, Natalia Kurnikowska, Aleksandra Stachowicz, Fatima Piasta, Wiktoria Rufael, Ewelina Mikołajewska, Martyna Głuchowicz, Angelika Strządała, Laura Tomsia, Paulina Pilarska, Emilia Kajzer , Sonia Jędryczo.

EEVZA to angielski skrót nazwy strefy Wschodnioeuropejskiej w siatkówce. W Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej są cztery strefy: bałkańska, północnoeuropejska, środkowoeuropejska i wschodnioeuropejska, zrzeszająca po 8 krajów. Polska należy do wschodnioeuropejskiej strefy z siedzibą w Rydze razem z Rosją, Azerbejdżanem, Białorusią, Estonią, Litwą, Łotwą i Ukrainą.

źródło: reprezentacja.net, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved