Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska: Chciałybyśmy zająć szóste miejsce…

Katarzyna Mroczkowska: Chciałybyśmy zająć szóste miejsce…

W tym tygodniu, gościem w audycji „Nad siatką”, w akademickim Radiu Luz, była środkowa Gwardii Wrocław - Katarzyna Mroczkowska. Oto treść wywiadu, którego udzieliła siatkarka Gwardii na antenie radia.

Cały sezon przygotowawczy przepracowałaś z zespołem, wobec tego jak forma, jak się czujesz po powrocie do Gwardii Wrocław?

Katarzyna Mroczkowska: – Bardzo się cieszę z tego że mogłam w końcu przepracować cały okres przygotowawczy, że moje zdrowie i kontuzja kolana pozwoliły na to. W tym momencie jesteśmy na etapie przygotowywania się do Pucharu Polski i pierwszych meczy ligowych. Wydaje mi się że forma cały czas rośnie.Co chciałabyś w nadchodzącym sezonie osiągnąć z drużyną Gwardii Wrocław?

Na dzień dzisiejszy nie prognozujemy jeszcze jakiś dużych sukcesów. Chciałybyśmy przede wszystkim osiągnąć szóste miejsce, takie jak w ubiegłym sezonie, a jeżeli udałoby się wyżej to byłoby bardzo fajnie.

Za wami już kilka turnieji, w tym międzynarodowe. Który wypadł dla zespołu Gwardii najlepiej?

Wydaje mi się że najlepszym turniejem w naszym wykonaniu był turniej w Bogatyni, ponieważ zagrałyśmy bardzo fajne i bardzo dobre zawody. Pokazałyśmy ciekawą siatkówkę, a tym samym podniosłyśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę.

Czy będziecie chciały także w tym roku awansować do finału Pucharu Polski i powtórzyć sukcesy z Piły (wicemistrzostwo w Pucharze Polski)?

Jeżeliby się udało to byłoby bardzo fajnie, jednak przeciwniczki są dosyć silne, a nasz zespół personalnie może do tego poziomu jeszcze nie dorastać, ale wydaje mi się że jeżeli będziemy grac na maksimum swoich umiejętności to sukces może sam przyjść.

Jak planujecie rozłożenie sił w drugim turnieju Pucharu Polski w Poznaniu, bo wcześniej był turniej w Skokach, a tam było ciut słabiej ale przed nami ważniejszy turniej w Poznaniu?

W teraźniejszych meczach Pucharu Polski skupiamy się przede wszystkim na zespole z Poznania, ponieważ zespół z Kalisza jest jak gdyby poza naszym zasięgiem. Jeżeli uda się z tym zespołem ugrać seta, dwa, to już jest naprawdę dobrze. Natomiast naszym celem na dzień dzisiejszy są wygrane z Poznaniem.

Za wami wspomniany turniej w Skokach, jak tam się „skakało”?

Niestety w pierwszym meczu, nie wyskakałyśmy zwycięstwa i przegrałyśmy z Poznaniem dosyc gładko 3:0. Trochę lepiej było po południu, gdyż wygrałyśmy z Mielcem 3:1. Drugiego dnia miałyśmy szansę wygrac z Bielskiem, co prawda Bielsko prowadziło 2:1, ale my wygrywałyśmy czwartego seta, ale niestety w końcówce to Bielszczanki okazały się lepsze.

W tamtym sezonie to Małgorzata Kupisz prowadziła grę Gwardii. W tym sezonie są dwie w zasadzie nowe rozgrywające Marta Haładyn, Ania Wiśniewska. Jak współpracuje Ci się z tymi dwiema zawodniczkami?

Obie rozgrywające są bardzo młode i wydaje mi się, że cały czas nabierają doświadczenia. Trener eksperymentuje, raz wychodzi z Ania, raz z Martą no i mam nadzieję że do rozpoczęcia rozgrywek ligowych wyłoni się ta pierwsza rozgrywająca.

Czy oglądasz mecze Polek na MŚ i jak oceniasz szanse w następnej rundzie?

Jak do tej pory udało mi się zobaczyć tylko dwa mecze Polek. Szczerze powiedziawszy nasza gra w tych meczach nie była zachwycająca. Wydaje mi się że dziewczyny stać na dużo dużo więcej. Mam nadzieję że w drugiej rundzie poprawią swoją grę i będą zwyciężać.

Czy nie masz takiej małej nutki żalu że Kasi Mroczkowskiej nie ma za oceanem w kraju kwitnącej wiśni i nie pomaga koleżankom?

Z mojej strony nie ma takiego żalu. Ja z własnej woli zrezygnowałam trzy lata temu z gry w reprezentacji no i jak na dzień dzisiejszy podtrzymuje tą decyzję.

Treść wywiadu zamieszczono dzięki uprzejmości redakcji strony internetowej www.gwardia.pl

źródło: Akademickie Radio LUZ, gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved