Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Turniej amatorów w Płocku

Turniej amatorów w Płocku

Niezwykle wyrównane mecze rozegrały drużyny, walczące w jesiennym turnieju piłki siatkowej o puchar MZOS w Płocku. Zwyciężył Orkan Lelice (z powiatu Sierpc). Wszystkie drużyny uzyskały pamiątkowe puchary i dyplomy, kolejna impreza amatorów w Borowiczkach już w lutym 2007 r.

Impreza odbyła się w niedzielę 5 listopada 2006 r. w hali SP nr 20 w płockich Borowiczkach. Ponieważ obiekt dysponuje jednym boiskiem, systemem każdy z każdym do zdobycia dwóch setów zagrały tylko cztery drużyny: Orkan Lelice, Zawidz, Osiołki Płock i Małachowianka Płock.

Z drugoligowcem

W ekipie Osiołków zobaczyliśmy skład mieszany, czyli trzy siatkarki z TKKF Orlen oraz czterech siatkarzy, przeważnie z mocnej ekipy Urzędu Miasta. Ta drużyna zdecydowanie wygrała pierwszego seta z Małachowianką 25:17. Dziewczyny (Ola Komadowska, Iwona Milczarek i Monika Olszowiec) dobrze broniły i rozgrywały, a ich koledzy nie mylili się w ataku. W drugim secie licealiści pod wodzą trenera Jacka Łazowego postawili wyżej poprzeczkę. Bezlitośnie punktował Mariusz Lewandowski, który gra obecnie w drugoligowej Legii Warszawa. Małachowianka wygrywała 21:18, ale końcówka należała do Osiołków, które wygrały 25:23 i mecz 2:0.

Małachowianka po zaciętej walce uległa też młodej ekipie z Zawidza (sety do 20 i 17) oraz Orkanowi Lelice (do 20 i 13).

Ciekawy przebieg miało spotkanie Zawidza z Osiołkami. Dzięki skutecznym atakom Piotra Kaczorowskiego i Wojciecha Świeczkowskiego ekipa z Zawidza objęła kilkupunktowe prowadzenie: 9:7, 14:9, 20:16. Ale wtedy coś się zacięło, być może młodzież była myślami już w drugim secie. Ale ambitne Osiołki zaczęły walczyć niesamowicie w obronie i udanie kontratakowały. Ku zdumieniu publiczności i innych drużyn błyskawicznie zrobiło się po 23! Ostatnie dwie akcje należały jednak zdecydowanie do zawidzan, którzy minimalnie wygrali seta 25:23. W drugiej partii walka także była zacięta, ale cały czas przewagę mieli siatkarze z Zawidza i wygrali ją do 20.

Na przewagi

Niesamowity przebieg miał pierwszy set meczu Osiołków z Orkanem Lelice. Drużyna mieszana grała bardzo dokładnie, prowadziła 2-3 punktami. Siatkarze Orkana grali jakby rozkojarzeni, często mylili się w ataku, próbując trafiać nie w panie, lecz w ich kolegów. W dramatycznej końcówce zabawy już nie było, Orkan obronił dwa setbole i wygrał seta zaledwie 29:27! W drugiej partii zespołowi z gminy Gozdowo udało się odskoczyć na 3-4 punkty i utrzymać przewagę aż do końca seta, wygrać go 25:20 i mecz 2:0. Po turnieju okazało się, że decydujący w całym turnieju był już pierwszy mecz w imprezie między Orkanem i Zawidzem.

W pierwszym secie widać było większe zgranie ekipy z Zawidza. Orkan grał po raz pierwszy w takim zestawieniu, na dodatek szwankowało pzyjęcie zagrywki. Zawidz wygrywał wyraźnie: 7:3, 12:8, 19:14 by zwyciężyć 25:19.

Metamorfoza

Ale w drugim secie widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Orkan prowadził bowiem aż 10:1! Dobrze serwował Paweł Jankowski, wystawami blok gubił Robert Myzia, kilka mocnych ataków obronił Dominik Gradowski. Gdy na elektronicznej tablicy pojawił się wynik 19:8 dla Orkana wydawało się, że Zawidz zostanie znokautowany. Ale nawet siatkarze pierwszoligowi pokazują, że siatkówka jest grą nieobliczalną. Tak było i tym razem. Nagle Orkan zupełnie stanął, a Zawidzowi udawało się niemal wszystko. Ekipa z gminy Gozdowo niemal roztrwoniła przewagę i było zaledwie 24:23! Na szczęście dla niej ostatni atak okazał się skuteczny i Orkan wygrał seta, doprowadzając do stanu 1:1. W decydującym, nerwowym tie-breaku Zawidz prowadził 2:0, ale po chwili było już 6:3 dla Orkana. W jego szeregach przebudził się wreszcie Łukasz Lewandowski, prawdopodobnie niewyspany po nocnej zmianie w piekarni. Jego zdecydowane ataki pomogły drużynie w wygraniu seta 15:12 i całego meczu 2:1. Wszystkie drużyny uzyskały pamiątkowe puchary i dyplomy, kolejna impreza amatorów w Borowiczkach już w lutym 2007 r.

źródło: Życie Płocka