Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Trudno komentować taki mecz

Trudno komentować taki mecz

- Trudno komentować tak słaby mecz zespołu - stwierdziła po spotkaniu z Włoszkami, Joanna Mirek. - Analiza statystyk każe uznać słabe przyjęcie za powód porażki - dodał trener Kłos.

Bardzo trudno jest komentować tak słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Ważne jest, byśmy mimo porażki myślały pozytywnie przed kolejnymi spotkaniami. Odpowiednie nastawienie psychiczne będzie kluczem do zwycięstw w następnych meczach – powiedziała po spotkaniu z Włochami kapitan reprezentacji Polski Joanna Mirek.

Ireneusz Kłos: Statystyki pokazują, że przegraliśmy ten mecz, bo bardzo źle przyjmowaliśmy. Nasz plan taktyczny zakładał silny serwis, ale zupełnie nam to nie wyszło. Nie potrafiliśmy też odpowiednio odebrać zagrywki rywalek. Jest mi przykro, że nie udało się wygrać.To co miało być naszą mocną stroną i atutem, czyli mocna odrzucająca zagrywka, kompletnie nam nie wyszła. Skorzystały z tego nasze rywalki, które właśnie tym elementem pogrążyły nasz zespół – powiedział po meczu z Włochami trener polskich siatkarek Ireneusz Kłos. – Nasza libero – Mariola Zenik miała dziś zaledwie 33% skuteczności, co w dużym stopniu odbiło się na rozegraniu i ataku. Widać gołym okiem, że zmęczona jest już Iza Bełcik, jednak dziś jeszcze nie mogłem skorzystać z chorej Kasi Skorupy. Nie wiem również czy będzie mogła zagrać jutro. Lepiej jest z Kamilą Frątczak, choć chciałem ją jeszcze dziś oszczędzić. Niestety z seta na set Podolec grała coraz słabiej, więc byłem zmuszony wystawić Kamę – podsumował spotkanie trener Ireneusz Kłos.

Jutro nasz zespół zmierzy się z rewelacją tych mistrzostw – Serbią i Czarnogórą. – Serbki dysponują bardzo silnym atakiem, który będziemy musieli zneutralizować. Będzie to bardzo trudne spotkanie, jednak zrobimy wszystko, by rozstrzygnąć je na swoja korzyść – dodał trener Kłos.

Dwa pierwsze sety były do wygrania, ale z tym przyjęciem i ilością własnych błędów nie mogliśmy pokonać Włoszek – powiedział w Polsacie Sport trener Andrzej Niemczyk. – W pierwszych dwóch setach statystyka własnych błędów była wyrównana, w trzecim było bardzo źle.

Mieliśmy problem z przyjęciem zagrywki, a z tego trudno Izie rozegrać. Włoszki nie zagrały nic specjalnego, mogliśmy wygrać pierwsze dwa sety. Nie potrafimy utrzymać poziomu gry. Mamy skoki i upadki, zdobywamy i oddajemy punkty seriami – dodał.

Nie będę oceniać czy jesteśmy w formie, należy to do fachowców, czyli trenerów reprezentacji. Ja przed mistrzostwami miałam sporą, dlatego moja dyspozycja bywa rózna. A średnia forma zespołu jest taka, jaka jest – mówiła Maria Liktoras.

Nie jestem na tym turnieju w szczytowej formie. Na pewno brakuje mi dokładności i precyzji w tym co robię. Nie wiem, kiedy dobra forma uciekła, nie jestem na tyle kompetentną osobą, by wytykać sztabowi szkoleniowemu jakieś konkretne błędy w przygotowaniu. Po meczu z Włoszkami wiemy, że gorzej już być nie może. Obecnie nikt z zewnątrz nie ma wpływu na naszą postawę, musimy same sobie pomóc – uważa rozgrywająca naszej drużyny Izabela Bełcik.

Massimo Barbolini (trener reprezentacji Włoch): Jestem szczęśliwy, że drugą rundę udało się nam rozpocząć tak, jak zakończyć pierwszą – zwycięsko. To bardzo ważne, bo po trzech dniach bez rozgrywania spotkań na wysokim poziomie mogliśmy mieć problem. Ale absolutnie tak się nie stało i wygraliśmy z bardzo silnym polskim zespołem. Teraz możemy myśleć o spotkaniu z Koreą.

Simona Rineri-Dennis (kapitan reprezentacji Włoch): Na początku meczu miałyśmy trochę kłopotów z przyjęciem, ale potem potrafiłyśmy to poprawić i opanowałyśmy sytuację. Nasza gra wyglądała dobrze, zwłaszcza w ataku, tak więc po pierwszym secie nie miałyśmy już dużych problemów.

Sara Anzanello (środkowa reprezentacji Włoch): Chwilami miałyśmy trochę kłopotów z koncentracją, głównie na początku meczu. Natomiast cieszę się z tego, że nasza zagrywka była dzisiaj bardzo dobra.

źródło: FIVB, inf. prasowa, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved