Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Podział punktów w zaległym spotkaniu w Międzyrzeczu

Podział punktów w zaległym spotkaniu w Międzyrzeczu

W zaległym meczu 2. kolejki lubuscy drugoligowcy podzielili się punktami. Olimpia, stawiana w roli faworyta, dopiero po ponad dwugodzinnej walce wygrała z Orłem Międzyrzecz 3:2.

Gospodarze przystąpili już do tego meczu pod wodzą swojego kapitana Marcina Karbowiaka, który po kontuzji powrócił do wyjściowego składu Orła.

Pierwsza odsłona była wyrównana do stanu 8:8. W tym momencie w polu zagrywki stanął Krzysztof Dobek i dzięki jego trudnym serwisom goście odskoczyli na dwa punkty. Sulęcinianie prezentowali się również dobrze w bloku. W tym elemencie szczególnie popisywali się Leszek Waściński oraz Paweł Dziekanowski. Orzeł zbliżył się jeszcze do rywali na 11:13, ale od tego momentu goście przejęli inicjatywę i stopniowo powiększali przewagę. Przy stanie 17:22 trener Orła Andrzej Stanulewicz dokonał zmiany rozgrywającego i na boisku pojawił się Rafał Antczak. Gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do stanu 20:22, ale to było wszystko na co stać było zawodników Orła, którzy w tej partii polegli do 20.W secie drugim Sulęcin od początku narzucił własny styl gry i dzięki trudnym technicznie zagrywkom Jerzego Boguty wyszedł na prowadzenie 2:6. Goście powiększali przewagę i głównie dzięki atakom Kamila Sekuły oraz skutecznej grze w obronie i prowadzili już nawet 13:19. Orły nie złożyły broni i zdołały zbliżyć się do rywala, a później dzięki dwóm asom serwisowym Grzegorza Pająka doprowadzić do remisu po 20. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. W drużynie z gospodarzy ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Wojciech Wesołowski, a u gości brylował w ataku Leszek Waściński. Przy stanie 26:25 dla Orła pomylił się w ataku Paweł Dziekanowski i ostatecznie po ponad półgodzinnej walce na boisku, gospodarze wygrali tego seta do 27.

Trzeci set był najmniej emocjonujący, a wynik remisowy utrzymywał się do stanu 3:3. Od tego momentu goście odjechali Orłom i objęli prowadzenie 4:7. Gospodarze zdołali zbliżyć się do rywala na 9:10 oraz 13:14. Od tego momentu inicjatywę przejęli zawodnicy Olimpii, którzy grali w tej fazie partii bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a swoją wyższość na boisku przypieczętowali, wygrywając pewnie do 16.

Kolejny rozpoczął się od udanego bloku Wojciecha Wesołowskiego i Michała Pajora na Krzysztofie Dobku. Orzeł wyszedł na prowadzenie 4:2, lecz dzięki udanym blokom Romana Bartuzi Olimpia doprowadziła do stanu 4:4.Gospodarze wyszli na prowadzenie 7:5 po asach serwisowych Michała Pajora. Dzięki skutecznej grze w ataku Michała Jakubczaka oraz dobrej grze w obronie Patryka Kabzińskiego gospodarze powiększyli przewagę (14:11). Olimpia nie poddała się, utrudniła zagrywkę i zdołała doprowadzić do stanu po 15. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 18:18 dwa punkt z rzędu zdobyli goście. Przy stanie 18:20 o czas poprosił trener Orła. Chwilę później po ataku Wojciecha Wesołowskiego i asie serwisowym Michała Jakubczaka było już po 20. Przy stanie 24:24 w pomylił się w ataku Łukasz Chajec, a chwilę później tego samego zawodnika zablokowali Grzegorz Pająk i Marcin Karbowiak.

Piąta partia rozpoczęła się od prowadzenia Orłów 2:0. Przy stanie 4:2 udanie atakuje Paweł Dziekanowski, później asem popisuje się Waściński i jest już 4:4. Gospodarzom udaje się odskoczyć jeszcze na 8:6 jednak po chwili jest już 8:8. Przy stanie 11:11 dwa punkty zdobywa Kamil Sekuła, a w odpowiedzi atakuje Wojciech Janas (12:13). 14 punkt dla Olimpii zdobywa Sekuła, a 13 punkt dla Orła Janas. Ostatni punkt w tej partii i całym spotkaniu zdobywa Paweł Dziekanowski i to Olimpia wraz z liczną grupą swoich kibiców przybyłych do Międzyrzecza mogła cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu w stosunku 3:2.

MOW Orzeł Międzyrzecz – Olimpia Sulęcin 2:3 (20:25, 27:25, 16:25, 26:24, 13:15)

Składy zespołów:

MOW Orzeł: Pająk, Pajor, Janas, Jakubczak, Wesołowski, Karbowiak, Kabziński (libero) oraz Antczak, Fabian oraz Sikora

STS Olimpia Sulęcin: Bartuzi, Boguta, Dziekanowski, Sekuła, Dobek, Waściński, Głuszak, (libero) oraz Biliński, Lorens, Chajec oraz Glinka

Zobacz również:

Tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved