Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. E: Tajwan znalazł pogromcę

MŚ gr. E: Tajwan znalazł pogromcę

Znakomicie dotąd spisujące się na MŚ siatkarki z Tajwanu, niespodziewanie przegrały 1:3 mecz z przetrzebioną kontuzjami Turcją. Sytuacja w naszej grupie robi się coraz ciekawsza.

Reprezentantki Tajwanu były dotychczas niepokonane w rozgrywkach. Zwyciężyły swoją grupę gromiąc nie tylko Polskę ale i Japonię. W drugiej rundzie nieoczekiwanie na ich drodze stanęły osłabione kontuzjami Turczynki. Stanęły i przełamały siłę rywalek.

Turczynki dominowały w dwóch pierwszych setach, dosyć łatwo wygrywając do 17 oraz 16. Rywalki z Tajwaniu nie poddały się jednak całkowicie, czego dowodem jest wygrana przez trzecia odsłona do 21. Jednak ne było to wystarczające dla zawodniczek z Europy, które po przestoju w partii trzeciej ponownie dominowały na parkiecie, w czwartym, ostatnim secie zwyciężając ponownie do 17.

Tajwan – Turcja 1:3 (17:25, 16:25, 25:21, 17:25)

Tajwan: Lin Chun Yi, Chen Mei Ching, Kou Nai Han, Chen Shu Li, Lin Ching I, Wu Hsiao Li, Szu Hui Fang (L) oraz Yeh Hui Hsuan, Juan Pei Chi

Turcja: Ozcelik Ozlem, Ozbek Aysun, Hanikoglu Natalia, Gumus Esra, Agca Elif, Darnel Neslihan, Kayalar Gulden (L) oraz Hakyemez Deniz, Erdem Eda