Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Niemczyk-Wolska już zawodniczką Energi Gedania

Małgorzata Niemczyk-Wolska już zawodniczką Energi Gedania

Małgorzata Niemczyk-Wolska to od wczoraj nowa siatkarka Gedanii. Jednak w zespole z Gdańska zadebiutuje chyba dopiero w następny weekend. O zatrudnieniu 37-letniej siatkarki, głośno było w siatkarskich kręgach od kilkunastu dni...

…kiedy to na turnieju Pucharu Polski w Gdańsku pojawił się jej ojciec, Andrzej Niemczyk – były (a może również przyszły) trener reprezentacji Polski. – W moim interesie jest pomagać wszystkim klubom. Im mocniejsza liga, tym lepsza kadra narodowa, dlatego skoro Gedania szuka dobrej przyjmującej, porozmawiam z moją córką – mówił wówczas Niemczyk. Gdański klub natychmiast złożył propozycję złotej medalistce mistrzostw Europy z roku 2003, a oprócz Gedanii o podpis zawodniczki na kontrakcie walczyły również Nafta Piła, AZS AWF Poznań, a także kluby tureckie.

Wczoraj, w obecności przewodniczącego rady nadzorczej Energi SA, Andrzeja Jaworskiego, oraz prezesa Gedanii, Zdzisława Stankiewicza, Małgorzata Niemczyk-Wolska podpisała roczną umowę z beniaminkiem Ligi Siatkówki Kobiet. – To znak, że nasz klub chce się rozwijać. Pani Małgosia to jeden z symboli polskiej siatkówki, dlatego, gdy zaistniała możliwość jej zatrudnienia, nie zastanawialiśmy się długo – przyznał Jaworski. – W niedalekiej przyszłości naszym celem są europejskie puchary, a taka siatkarka na pewno nam w tym pomoże – dodał Stankiewicz. – Pomijam nawet umiejętności czysto sportowe, które są niezaprzeczalne. Równie ważne są jej dokonania oraz szacunek, jakim cieszy się ta zawodniczka w środowisku siatkarskim. Dzięki takim transferom nasz klub wyrabia sobie markę – podkreślił prezes Gedanii.Z pozyskania Niemczyk zadowolony jest również trener Leszek Milewski. – Uczestniczyła dopiero w trzech treningach, ale już teraz można zauważyć jej ogromne umiejętności techniczne oraz boiskową mądrość – podkreśla szkoleniowiec. – Problemem jest tylko przygotowanie fizyczne, ale na to potrzeba czasu. Walczyliśmy o to, żeby zespół miał lidera z prawdziwego zdarzenia i wreszcie go znaleźliśmy. Pozostałe zawodniczki mogą się od niej dużo nauczyć – dodał Milewski. Przypomnijmy, wcześniej klub z Gdańska wzmocniły dwie rozgrywające – Ewa Ślusarz i Monika Gorszyniecka oraz przyjmująca Marta Szczygielska (reprezentantka Belgii – przyp. Strefy Siatkówki). – Szukamy jeszcze środkowej, również wśród zawodniczek zagranicznych. Myślę, że po mistrzostwach świata sytuacja się wyklaruje i uda nam się pozyskać na tę pozycję wartościową zawodniczkę – podsumował prezes Stankiewicz.

Mówi Małgorzata Niemczyk-Wolska

Tomasz Osowski: – Dlaczego właśnie Gedania?

Małgorzata Niemczyk-Wolska:Po kilku latach występów za granicą [w Turcji, Włoszech i Rosji, gdzie w barwach Tulicy Tuła spędziła ostatni sezon – red.] postanowiłam wrócić do Polski. Zgłosiły się trzy kluby. Propozycje Nafty Piła i AZS AWF Poznań odrzuciłam, gdyż już tam kiedyś grałam, a ponieważ zawsze lubiłam Trójmiasto – jestem w Gedanii.

– To chyba nie jedyny powód?

Widzę, że tworzy się w Gdańsku ciekawy zespół. Jest sporo młodych, perspektywicznych zawodniczek, a ja swoim doświadczeniem chciałabym im pomóc. Pod względem organizacyjnym też jest wszystko ułożone, dlatego nic nie stało na przeszkodzie, aby podpisać kontrakt z Gedanią.

– Po tylu latach kariery ma Pani jeszcze motywację, żeby wciąż grać, na dodatek w klubie na dorobku, który na dobrą sprawę dopiero się tworzy?

Mimo że nie jestem już najmłodszą zawodniczką, wciąż kocham to, co robię, bawię się siatkówką. Mogę obiecać, że w Gedanii dam z siebie wszystko.

– Kiedy będzie Pani gotowa do gry?

Mam pewne zaległości treningowe, dlatego raczej nie zagram w turnieju Pucharu Polski w Bydgoszczy, który rozpoczyna się w najbliższy piątek. Powinnam być gotowa na następny turniej w Pile [17-19 listopada – red.] i wtedy prawdopodobnie zadebiutuję w Gedanii.

Tekst przygotował i z zawodniczką rozmawiał Tomasz Osowski – gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved