Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kontrowersje wokół Glinki i Mróz

Kontrowersje wokół Glinki i Mróz

Kibice czują się oszukani, bo Małgorzata Glinka-Mogentale i Agata Mróz, mówiły, że rezygnują z występów w kadrze, z powodów zdrowotnych. Okazuje się jednak, że w tym czasie prezentują wyśmienitą formę w meczach ligi hiszpańskiej.

Mam nadzieję, że poświęcając teraz czas na regenerację organizmu, już w przyszłym sezonie będę w pełni sił, aby stanowić podporę reprezentacji Polski.

Kto jest autorem tych słów? Małgorzata Glinka-Mogentale, która właśnie w ten sposób tłumaczyła swoją decyzję o rezygnacji z wyjazdu na mistrzostwa świata w Japonii. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że „Maggie” – po tym jak Polski Związek Piłki Siatkowej zwolnił ją z kadrowego obowiązku do przyszłego roku – wróciła do Hiszpanii i „szaleje” w barwach Grupo 2002 Murcia.W ostatniej kolejce zdobyła aż 25 punktów i była najlepszą zawodniczką na boisku. Kilkanaście dni wcześniej również zaliczyła… 25 „oczek”. Polscy kibice czują się oszukani. – Jak to? Wydziałowi Dyscypliny PZPS przedstawiła badania, które dowodziły, że jest chora, a teraz znajduje się w wysokiej formie. Zdrada! – grzmią komentarze w największych portalach internetowych.

Innego zdania jest PZPS. – Być może Glinka zagrała dobre spotkania ze słabeuszami ligi hiszpańskiej – przyznał w rozmowie ze „Sportem” wiceprezes siatkarskiej centrali, Bogusław Adamski. – Przecież obciążenia w takich spotkaniach są o wiele mniejsze niż podczas mistrzostw świata.

Ci „słabeusze” ligi hiszpańskiej to: Tenerife Marichal (regularny uczestnik Ligi Mistrzyń, obecnie wicelider miejscowej ligi) i Hotel Cantur (również znana marka na europejskim rynku, szósta pozycja w tabeli SFV). Co na to Adamski? – Nie będę w tej chwili komentował zachowania zawodniczki – przyznał. – Nikt ze związku nie udzieli takiej wypowiedzi. Obecnie najważniejsze są mistrzostwa świata, a do tematu Glinki wrócimy w przyszłym roku. Koniec i kropka.

Fani mają także pretensje do Agaty Mróz, która również występuje w barwach Grupo 2002 Murcia i w ostatnich meczach prezentowała się całkiem solidnie. Jednak w stosunku do byłej zawodniczki BKS Stal Bielsko-Biała trudno forować jednoznaczne opinie. Przecież Mróz nie od dzisiaj ma problemy z wynikami krwi i od kilku lat zawodniczka jest zmuszona do bardzo ostrożnego rozkładania sił. W jej przypadku występ w Japonii byłby najprawdopodobniej zbyt wielkim wyzwaniem.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved