Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dobrzy znajomi w kadrze Australii

Dobrzy znajomi w kadrze Australii

Zawodnicy drużyny BKSCh Delecta Bydgoszcz, beniaminka PLS-u, zagrają na rozpoczynających się 17 listopada w Japonii mistrzostwach świata. Australijska federacja ogłosiła przed kilku dniami "12" zawodników, którzy pojadą do Japonii.

W niej są występujący w poprzednim sezonie w Delekcie na środku bloku Andrew Grant i Dawid Ferguson. Ten pierwszy nadal reprezentuje barwy bydgoskiego zespołu i wystąpi w PLS, zaś z Fergusona zrezygnowano, bowiem działacze otrzymali informację, że doznał ciężkiej kontuzji. Cóż, najwyraźniej tamtejsza służba medyczna potrafiła szybko wyleczyć Davida, który tym samym dołączył do reprezentacyjnej ekipy „kangurów”.

Jesteśmy dumni, że nasi Australijczycy zagrają w mistrzostwach. Będziemy za nich trzymać kciuki – zapewnia Maciej Kosiak, kierownik drużyny Delecty. Co do ewentualnego powrotu Fergusona stwierdził, że raczej są ku temu małe szanse. – Mamy już trzech środkowych.Obok Granta i Fergusona w ekipie Australii są też znany z występów na polskich parkietach Andrew Earl (Polska Energia) i 19-latek Igor Yudin, pochodzący z Rosji, mający w tym sezonie zasilić Jastrzębski Węgiel.

Skład Australii na mistrzostwa świata: Brett Alderman, Matt Young. Phil DeSalvo, Dan Howard, Luke Campbell, David Ferguson, Andrew Grant, Ben Hardy, Andrew Earl, Igor Yudin, Nathan Roberts, Paul Carroll. Trenerem jest Russell Borgeaud.

źródło: FIVB, Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved