Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zoran Gajic: Nie miałem innego wyjścia

Zoran Gajic: Nie miałem innego wyjścia

Na rozegraniu w reprentacji Rosji na MŚ, Zoran Gajić obsadził Siergieja Makarowa i Siergieja Grankina. - To nasz największy problem - komentuje decyzje personalne trener Rosjan.

„Sborna” odleci do Japonii 8 listopada. Federacja tego kraju zafundowała zawodnikom biznes klasę.

W reprezentacji muszą być młodzi rozgrywający – mówi trener. – Inaczej za dwa lata w Pekinie zetkniemy się z poważnym problemem. Nie uważam, że Grankin i Makarow są aktualnie lepsi od weteranów Konstanina Uszakowa i Wadima Chamuckich. Raczej jest naodwrót. Jednak nie mam innego wyjścia. Nie może młodzież nabierać doświadczenia, siedząc na ławce rezerwowych.W porównaniu z ME’2005, gdzie Rosja zdobyła srebrny medal, jej skład zmienił się praktycznie w połowie. Złożyły się na to różne przyczyny – mówi trener. – Ot choćby z powodu kontuzji Siergieja Tietiuchina. Blokujący Jegorczew i Apalikow prezentują słabszą formę niż Kuleszow, który w poprzednim sezonie był kontuzjowany.

Zdaniem Zorana Gajica forma libero Aleksieja Wierbowa mogłaby być lepsza. Nie był obecny na kilku trenigach po powrocie z Biełgorodu z Ligi Mistrzów – mówi trener. – Teraz powoli nadrabia zaległości. Rozstać się z Tietiuchinem nie było łatwo. W ostatnich latach jego obciążenia jednak były ogromne. Nie mogę jednak ryzykować zdrowiem zawodnika, nawet jeżeli stawką będzie złoty medal.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved