Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 5. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 5. kolejki I ligi mężczyzn

Miniony weekend w I lidze mężczyzn potwierdził, że w każdym meczu mogą paść nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Zespoły brylujące w poprzedniej kolejce, przegrywają w następnej. Coraz trudniej wskazywać potencjalnych zwycięzców spotkań.

Joker Piła nie bez obaw przystępował do meczu z Energetykiem Jaworzno. W ubiegłym tygodniu jaworznianie pokonali faworyta rozgrywek – Płomień Sosnowiec, z którym nad wyraz gładko przegrali siatkarze Jokera. Poza tym pilanie przystępowali do meczu bez kontuzjowanego Przemysława Lacha. Okazało się jednak, że matematyczne rozważanie szans nie ma w tej lidze większego sensu. Joker wygrał 3:0 i przełamał dotychczasową fatalną passę.

Siatkarze Płomienia Sosnowiec podejmowali w tym tygodniu Avię Świdnik. Goście, którzy muszą godzić rozgrywki ligowe z Pucharem Polski nie sprostali miejscowym rywalom. Na pewno apetyty Avii były większe, po ostatniej wpadce Sosnowca w Jaworznie, która pokazała że nie ma w lidze klubów nie do ogrania. Zabrakło jednak sportowych argumentów i Płomień bez większych problemów zainkasował trzy punkty po zwycięstwie 3:0.

Podbudowani zwycięstwem nad Inotelem, siatkarze Pronaru OSiR Hajnówka jechali do Zduńskiej Woli po kolejne punkty. Gospodarze nie byli z pewnością faworytami tego spotkania, tym bardziej że grali osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników: Piotra Kempistego i Krzysztofa Kusztelaka. Mimo to nie pozwolili „Traktorom” na wygranie nawet jednego seta. Hajnowianie zagrali fatalnie w ataku i w konsekwencji ulegli beniaminkowi 3:0, z czego jeden z setów przegrali do 13. Mimo, że to początek sezonu siatkarze Pronaru mają o czym myśleć, bo jeżeli nie poprawią gry to czeka ich walka o utrzymanie.

Inotel Poznań w miniony weekend podejmował BBTS Bielsko-Biała. Poznaniacy po porażce w Hajnówce, chcieli za wszelką cenę pokazać, że była to niezamierzona wpadka. BBTS z kolei podbudowany zwycięstwem nad GTPS Gorzów, chciało podtrzymać dobrą passę. Decydującym o całym meczu był pierwszy set. Goście byli bardzo zdeterminowani wygrać tą partię i długo opierali się poznaniakom. Ostatecznie po 36 minutach i dramatycznej końcówce lepszy okazał się Inotel, wygrywając 39:27. Następne dwie partie zakończyły się już gładkim zwycięstwem gospodarzy, którzy po wygranej 3:0 awansowali na pozycję wicelidera.

W Gorzowie miejscowy GTPS podejmował Bzurę Ozorków. Po porażce z BBTS-em, gorzowianie, mający w tym sezonie duże ambicje, chcieli dołączyć do czołówki. Jednak ozorkowianie pozwolili sobie na rozprężenie jedynie w drugim secie, przygrywając 19:25. Pozostałe partie wygrali bez problemu i to oni są w górnej części tabeli.

(19:25, 25:19, 14:25, 19:25)

Pauzowała AZS PWSZ Nysa. Mecz SMS PZPS I Spała – Skra II Bełchatów został przełożony