Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams ciągle wygrywają

Ryerson Rams ciągle wygrywają

Świetnie w lidze Ontario University Athletics gra zespół Ryerson Rams, prowadzony przez Mirka Porosę. Po dwóch inauguracyjnych zwycięstwach wyjazdowych po 3:0, w miniony piątek i sobotę grali dwa razy u siebie. Pokonali 3:0 Western Mustangs, a następnie 3:2 Windsor Lancers.

W pierwszym secie piątkowego meczu z Western, goście prowadzili już 23:21. W tym momencie popełnili trzy proste błędy. W następnej akcji najlepszy zawodnik Rams, Ryan Vandenburg, udanym atakiem zdobył Czwarty pod rząd punkt dla gospodarzy, zapewniając im zwycięstwo w secie 35:23. W drugim secie Rams prowadzili 21:19, a z ostatnich pięciu akcji tego seta zwycięsko zakończyli cztery, wygrywając 25:20. Przy prowadzeniu Western w trzecim secie 23:22, kolejno Vandenburg I Roger Marszalek punktowali po udanych atakach, a ostatni punkt seta i meczu zdobyli Patrick Corriveau i Matt Fugard, udanie blokując atak rywali – 25:23 i 3:0 w meczu dla Ryerson Rams. Ryan Wandenburg zdobył najwięcej punktów w ataku (17), zaś Roger Marszalek i Lukas Porosa zaliczyli po 10 udanych obron.

Ryerson Rams – Western Mustangs 3-0 (25-23, 25-20, 25-23)

W sobotę Rams wygrali 3:2 z Windsor Lancers. Były to dwa pierwsze sety stracone przez drużynę z Ryerson University w czterech pierwszych meczach sezonu. W tie-breaku, przy stanie 8:8, Rams przejęli kontrolę mad wydarzeniami na parkiecie. W ostatnich dziewięciu akcjach zdobyli 7 punktów, wygrywając 15:10 i 3:2 cały mecz. Ponownie najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Ryan Vandenburg, który zdobył 31 punktów, w tym 27 w ataku. Oleh Kovalchuk zdobył w ataku 12 punktów.

Ryerson Rams – Windsor Lancers 3-2 (23-25, 25-22, 25-16, 17-25, 15-11)

W obu spotkaniach minionego weekendu znakomicie zaprezentował się czołowy zawodnik Rams – Ryan Vandenburg. Poskutkowało to wybraniem go najlepszym zawodnikiem tygodnia w Ontario University Athletics.

Rams, 7. aktualnie drużyna w rankingu krajowym w Kanadzie, rozegrała do tej pory cztery mecze w lidze, wszystkie wygrywając (rekord 4-0). Oprócz Rams, samymi zwycięstwami na starcie ligi OUA, mogą pochwalić się jeszcze tylko mający o jeden mecz rozegrany więcej – Queen’s Golden Gaels (5-0).

W następny weekend, Ryerson Rams czekają dwa następne mecze, tym razem wyjazdowe. W piątek Rams jadą do McMaster Marouders, mających w tym sezonie record 4-2, Natomiast w sobotę spotkają się z Guelph Gryphons, których rekord wynosi 1-5. Wszystko wskazuje, że Rams mogą przywieść do domu kolejne dwa zwycięstwa.