Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przegrana MCKiS Jaworzno z Płomieniem Sosnowiec

Przegrana MCKiS Jaworzno z Płomieniem Sosnowiec

Podopieczne Mariusza Łozińskiego nie mogą być zadowolone ze swojego występu w Sosnowcu. Gospodynie to wprawdzie solidny II ligowy zespół, ale przegrana 0:3 bez walki nie może być powodem do dumy.

Wyjątkiem była Monika Pielecka, która jako jedyna nie dawała za wygraną.

Mecz siódmej kolejki rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron do stanu 8:8. W jednym ustawieniu siatkarki z Jaworzna straciły sześć punktów pod rząd, i przy stanie 14:8 dla Płomienia trener Łoziński wykorzystał już dwa czasy (8:12, 8:14). Przy stanie 22:18 za Karolinę Kuryło weszła do gry Olga Samul, za Joannę ŁośMałgorzata Bojko. Wszystko na nic. Kilku punktową przewagę gospodynie praktycznie utrzymały do końca seta, którego wygrały przy pomocy zawodniczek MCKiS 25:21. Dwie nieudane zagrywki jaworznianek dały gospodyniom 24 oraz 25 punkt.

Początek drugiego seta to również mało odważna i niezdecydowana gra MCKiS. Widząc to podopieczne Piotra Augustyna ruszyły do ataku. Szybko objęły prowadzenie 4:1, 11:7. Jedyna, która podjęła walkę to Monika Pielecka, która atakowała z każdej pozycji. Przy stanie 15:12 dla Sosnowca parkiet opuściła słabo grająca kapitan zespołu Jagoda Pstraś. W jej miejsce weszła Olga Samul. Przy stanie 20:16 następna zmiana: za Joannę Łoś Barbara Kowalska. Na tablicy pojawił się wynik 21:20 oraz 23:22 dla Płomienia! Jednak to wszystko, na co było stać przyjezdne w tym secie. Drugą partia zakończyła się wynikiem 25:22.

Wreszcie trzeciego seta zawodniczki z Jaworzna rozpoczęły od prowadzenia 4:3, 16:12 oraz 17:13. Jak się okazało nie wystarczyło to do wygrania tej partii. Trzecią odsłonę MCKiS przegrał 25:19 i cały mecz 3:0.

WSZiM Płomień Sosnowiec – MCKiS Jaworzno 3:0

(25:21, 25:22, 25:19)

Mariusz Łoziński – Trener MCKiS:

Faktycznie zagraliśmy słabszy mecz. Wydawało się, że jesteśmy w stanie nawiązać równorzędną walkę z Płomieniem, ale gramy jeszcze nierówno. Po dobrym i wygranym meczu z Zawierciem przegrywamy w złym stylu. Na wyróżnienie zasługuje Monika Pielecka, która do końca nie oddała pola bez walki. Słabiej zagrały zawodniczki, na które bardzo liczymy Jagoda Pstraś i Joanna Łoś. Przed nami dwa ostatnie w tej rundzie i bardzo ważne mecze z sąsiadami w tabeli. One zadecydują o tym na którym miejscu zakończymy I rundę rozgrywek.